DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Polska a biznes w Internecie

Autor:
Źródło:
Data: 2005-05-20


O cztery miejsca wyżej niż przed rokiem, ale dopiero na 32. pozycji znalazła się Polska w rankingu określającym przygotowanie państw do prowadzania usług biznesowych opartych na Internecie.

Raport "e-readiness 2005", przygotowany wspólnie przez Economist Intelligence Unit i IBM Institute for Business Value, zaprezentowała internetowa strona Biznes Net.
W tym roku pierwsze miejsce przypadło Danii, za nią uplasowały się Stany Zjednoczone(w ubiegłym roku znajdowały się one o 4. pozycje niżej). Na trzecim miejscu w tegorocznym rankingu znalazła się Szwecja.

W rankingu kraje europejskie zajęły 7 z 10 pierwszych pozycji. Na czele pozostają kraje skandynawskie - oprócz Danii (1. miejsce) i Szwecji (3. miejsce) w pierwszej dziesiątce znalazły się także Finlandia (6. miejsce) i Norwegia (9. miejsce).

Raport został opracowany na podstawie ok. 100 jakościowych i ilościowych kryteriów, dotyczących m.in. funkcjonowania łączności i infrastruktury technologicznej, adaptacji nowych usług przez ich odbiorców i dostawców, a także obowiązujących w danym kraju przepisów prawnych.

PAP/WP

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz