/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Steico kompletuje załogę do zakładu w Gromadce

Steico

Autor: oprac. red
Źródło: Steico
Data: 2022-11-28


Trwa rekrutacja do nowej fabryki Steico w Gromadce, której budowa jest na ostatniej prostej. Na przeszły rok zaplanowano uruchomienie w zakładzie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne.

Steico kompletuje załogę do zakładu w GromadceSteico kompletuje załogę do zakładu w GromadceFot. Steico

Fabryka w Gromadce koło Bolesławca to pierwsza inwestycja Steico w woj. dolnośląskim, ale firma związana jest z Polską już od 1998 roku. Notowana na giełdzie we Frankfurcie spółka ma dwa zakłady produkcyjne w kraju - w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie). Łącznie z siedzibą w Monachium i zakładem w Casteljaloux (Francja) zatrudnia ok. 2000 pracowników.

Steico jest liderem na europejskim rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych z roczną zdolnością produkcyjną ok. 4,3 mln m3. Dzięki inwestycji w Gromadce wzmocni swoją konkurencyjność i zabezpieczy dostawy na rozwijającym się rynku materiałów ekologicznych.

Nowa fabryka powstaje na położonej bezpośrednio przy autostradzie A4 działce o powierzchni blisko 19 ha. Obecnie trwa montaż maszyn oraz infrastruktury niezbędnej do realizacji procesów produkcyjnych.

W Gromadce uruchomione zostaną dwie linie technologiczne do wytwarzania sprężystych mat termoizolacyjnych, o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Trzecia linia zwiększy natomiast dotychczasowy potencjał produkcyjny płyt termoizolacyjnych o 0,5 mln m3/rocznie. Ekologiczne materiały termoizolacyjne będą wytwarzane w procesie suchym, z poddanego defibracji drewna iglastego.

Liczba wyświetleń: 10022


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA