DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Polskie inwestycje na Ukrainie

Autor:
Źródło: Korespondent / MSZ
Data: 2005-05-20


W końcu czerwca odbyła się w Kijowie konferencja, na której przedsiębiorcy stwierdzili, ze ukraińska władza bezpodstawnie zmieniła prawa gry rynkowej.

Nowa ustawa dotycząca państwowego budżetu na rok 2005 przewiduje zniesienie specjalnych ulg dla inwestorów pracujących w wolnych strefach gospodarczych. Polski minister do spraw gospodarki domaga się dotrzymania obietnic danych biznesmenom. Zmiana ulg jest jednym z negatywnych skutków rewolucji dla Polaków, którzy wspierali Ukraińców na Majdanie.

Polacy są najaktywniej działającymi na Ukrainie inwestorami, zniesienie ulg może doprowadzić nawet do likwidacji niektórych polskich przedsiębiorstw i wycofania inwestycji jeśli rząd nie zmieni decyzji w tej sprawie.

Straty jakie poniosą inwestorzy mogą doprowadzić do konfliktu. Polskie wydawnictwo EXPRESS mieszczące się w Jaworowie wniosło sprawę do sądu przeciwko administracji wolnej strefy gospodarczej, która nie wypełniła obietnic przewidzianych w umowie dotyczącej rejestracji projektu inwestycyjnego.

Do inicjatywy Polaków dołączyli się także francuscy biznesmeni działający na terenie TPR Charkowa, którzy znajdą się w trudnej sytuacji po utracie ulg. Vice-premier A. Kinach będąc we Lwowie stwierdził, że zniesienie ulg jest pomyłką i trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie. Jak dotąd przedsiębiorcy nie spieszą się z wnoszeniem dodatkowych opłat i sprawa zostaje nie rozwiązana.

"Korespondent" 14.05.2005, O. Lysenko " Odpowiedź ze strefy".

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz