/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Maszyny stolarskie od Wood-Mizer

Drewno.pl

Autor: KJ
Źródło: Drewno.pl
Data: 2022-11-17


Podczas drzwi otwartych Wood-Mizer jakie odbyły się w siedzibie firmy w Kole, zaprezentowano gamę maszyn z lini Woodworking przeznaczonych dla zakładów stolarskich.

Jakość linii Woodworking potwierdza ponad 40-letnie doświadczenie Wood-Mizera w budowaniu traków taśmowych stacjonarnych i przewoźnych, profesjonalnych i przemysłowych.

W ostatnim czasie Wood-Mizer stał się właścicielem dwóch firm produkujących maszyny do obróbki drewna: szwedzkiego MORETENS oraz firmy Allwin, której siedziba znajduje się na Tajwanie. Dzięki temu w ofercie pojawiły się frezarki, strugarki, piły stołowe i nowe rozrzynarki poziome dedykowane dla stolarzy. 

Maszyny Wood-Mizer Woodworking zdobyły już uznanie na rynku skandynawskim, gdzie dominują od początku lat 90-tych. Teraz podbijają pozostałe rynki w Europie i na świecie.

Strugarko-frezarki linii Woodworking są doskonałym uzupełnieniem maszyn tartacznych Wood-Mizer. Zgodnie z mottem firmy – „From Forest to Final Form” (od lasu do gotowego produktu) umożliwiają wykorzystanie materiału uzyskanego z przetarcia kłody i wytworzenie produktu finalnego.

Wydarzenie "Woodworking Days" było okazją do zaprezentowania wspomnianych wcześniej maszyn do obróbki drewna m.in. flagowego modelu czterostronnej frezarko-strugarki MP 365, jak również modeli średniej wielkości takich jak MP 200, czy MP 260. Nowością była strugarko-frezarka MP 280.

Nowość w portfolio Wood-Mizer: Strugarko-frezarka MP 280

Strugarko-frezarka MP 280 to następca popularnego wsród dużych i średnich zakładów stolarskich modelu MP 260. Nowy model jest połączeniem rozwiązań konstrukcyjnych znanych z Wood-Mizer MP 360 z kompaktowymi gabarytami urządzenia. Maszyna w całości produkowana w Polsce, elementy stalowe, spawy, gięcie blach, stoły żeliwne, malowanie i montaż wykonywane są w Kole. 

Urządzenia zaprojektowane zostało z myślą o produkcji gotowych wyrobów z drewna, np.: desek tarasowych, paneli elewacyjnych, listew przypodłogowych, ościeżnic drzwiowych, ram przyokiennych, itp.

Dzięki zastosowaniu 4 głowic skrawających (wał nożowy dolny i górny, oraz 2 głowic bocznych), można uzyskać wymagane profile materiału po zaledwie jednym przejściu przez maszynę. 

Dodano zabezpieczenie anty-odrzutowe dla desek wprowadzanych do maszyny, które zostały zamontowane tuż nad wejściem w postaci metalowej kurtyny dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy. 

Dołożone zostały znane z większego modelu wskaźniki mechaniczne do ustawiania grubości i szerokości strugania oraz pulpit sterujący z włącznikami załączającymi każdą głowicę z osobna. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy oszczędność energii i ograniczenie hałasu – użytkownik włącza tylko te głowice, które potrzebuje do wykonania zaplanowanej operacji.

Maszynę wyposażono również w rolki ciągnące i wału główny o zwiększonej średnicy.

Strugarko-frezarka Wood-Mizer MP 280  ma być dostępna w sprzedaży na początku 2023 roku i niebawem pojawi się więcej szczegółów dotyczących tej maszyny.

Podczas wydarzenia prezentowano również inne urządzenia z oferty Wood-Mizer. Wśród nich nie zabrakło też najmniejszego traka taśmowego od Wood-Mizera - modelu LX 50, który miał swoją premierę w październiku tego roku. Jest to najbardziej kompaktowa i najtańsza maszyna, skierowana przede wszystkim do prywatnych odbiorców, właścicieli lasów, jak i dla hobbystów, którzy przecierają niewielkie ilości drewna. To jedna z najmniejszych maszyn tego typu na rynku, dzięki której można samodzielnie przecierać kłody.

Goście dni otwartych Wood-Mizer mogli spotkać się również z  Łukaszem Giergaszem, który na YouTube prowadzi kanał stolarski "5m2".

Liczba wyświetleń: 715


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA