/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Kongres o pozyskaniu i produkcji pelletu

PowerMeetings.eu

Autor:
Źródło: PowerMeetings.eu
Data: 2022-11-17


Dotychczas spora ilość pelletu i surowców do jego produkcji była do kraju sprowadzana z Białorusi i Ukrainy, trochę z Rosji oraz z krajów bałtyckich. Z drugiej strony, znaczna część pelletu drzewnego produkowanego w kraju była eksportowana do Skandynawii, na rynki Niemiec, Włoch, krajów Beneluxu. Z chwilą napaści Rosji na Ukrainę, światowy rynek pelletu znacząco się zmienił.

Kongres o pozyskaniu i produkcji pelletuKongres o pozyskaniu i produkcji pelletuFot. PowerMeetings.eu

W obecnym czasie pellet drzewny czy agro staje się istotnym źródłem ciepła i energii. Nawet małe stolarnie starają się przetwarzać poprodukcyjny surowiec na pellet sprzedawany lokalnie lub do wykorzystania na własne potrzeby. Z drugiej strony powstały duże fabryki pelletu, wytwarzanego z własnego surowca, albo kupowanego na zewnątrz.

Paleta różnorodnych problemów związanych z dostępnością i produkcją pelletu oraz prośby ze strony rynku skłoniły firmę powermettings.eu, od wielu lat aktywnie wspierającą krajowy rynek OZE, a w szczególności biomasy, specjalistycznymi konferencjami, do zorganizowania w dniach 15-16. grudnia 2022r. w Warszawie Kongresu Pelletu. Tematyka Kongresu skupiać się będzie na obszarach: pozyskania surowca, technologii produkcji i spalania, dystrybucji i certyfikacji.

Specjaliści związani z branżą postarają się odpowiedzieć na pytania: skąd polskie gospodarstwa domowe oraz ciepłownie mogą pozyskać pellet, po jakie urządzenia najlepiej sięgać, jak duże zakłady produkcyjne budować. Doświadczeniami podzielą się producenci pelletu, linii do produkcji pelletu i małych peleciarek.

Tematyka kongresu adresowana jest do specjalistów rynku pelletowego, ale też przedstawicieli firm drzewnych i dostawców słomy, wytwórców kotłów na pellet i firm, które pośredniczą w dostawach pelletu. Będzie także panel o cenach, logistyce i magazynowaniu pelletu, warsztaty o certyfikacji pelletu oraz śladzie węglowym towarzyszącym produkcji pelletu.

-Wymiana doświadczeń i pozyskanie informacji, to ważna część biznesu, więc warto zgłosić uczestnictwo w Kongresie Pelletu, żeby posiąść wiedzę o nowej paliwowej rzeczywistości a także, aby mieć wpływ na jej kreowanie - mówi Renata Kałużna, Dyrektor zarządzający PowerMeetings.eu -Dołożyliśmy starań, aby część merytoryczna była na jak najwyższym poziomie - do wystąpienia zaprosiliśmy wielu znakomitych ekspertów, przedstawicieli biznesu, urzędów, władz państwowych, lasów państwowych i prywatnych jak również instytutów.

W programie Kongresu pojawią się najważniejsze kwestie nurtujące obecnie branżę, w tym między innymi:

  • Perspektywy zwiększania udziału pelletu w polskim miksie energetycznym i ciepłowniczym
  • Dostępność surowca w różnej postaci i jego pozyskanie
  • Technologia produkcji pelletu
  • Case study: optymalizacja kosztów produkcji pelletu
  • Case study: wykorzystanie produktu ubocznego w obiegu zamkniętym
  • Certyfikacja pelletu dla gospodarstw domowych vs dla przemysłu
  • Audyt energetyczny instalacji produkującej pellet
  • Możliwości dofinansowania inwestycji / pozyskania finansowania

W wydarzeniu udział wezmą przedsiębiorstwa z całego „pelletowego łańcucha pokarmowego”, od dostawców surowca i technologii przez producentów pelletu, firmy handlujące, transportujące, certyfikujące, po producentów kotłów oraz odbiorców gotowego produktu. Będzie to zatem znakomite miejsce do wymiany doświadczeń, podpytania kolegów jakie mają wyzwania i jakie sukcesy, jak również networkingu a przede wszystkim rozmów biznesowych.

Po szczegóły wydarzenia zapraszamy na dedykowaną stronę wydarzenia: https://powermeetings.eu/kongres-pelletu/ oraz do kontaktu z organizatorem:

Jola Szczepaniak, tel. +48 22 740 67 80, Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu

Liczba wyświetleń: 1430


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA