/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
RYNEK DREWNA

JAF przejmuje spółki DLH w Polsce i na Słowacji

DLH Global

Autor: oprac. red
Źródło: DLH Global
Data: 2022-11-11


Grupa JAF poinformowała o zawarciu umowy kupna DLH Poland i DLH Slovakia, spółek należących do DLH Global.

JAF przejmuje spółki DLH w Polsce i na SłowacjiJAF przejmuje spółki DLH w Polsce i na SłowacjiFot. DLH

Grupa JAF - wiodący dostawca drewna i wyrobów drewnopochodnych w 16 krajach świata - zawarł umowę kupna DLH Poland i DLH Slovakia, spółek należących do DLH Global. Transakcja wymaga jeszcze akceptacji ze strony organów ochrony konkurencji. -Liczymy jednak na pozytywną decyzję i już teraz oczekujemy nowego, korzystnego dla obu stron otwarcia - podkreśla Tomasz Gutkowski, członek rady nadzorczej DLH Global SA.

DLH Global to jeden z liderów sprzedaży drewna krajowego i egzotycznego w Polsce. Swą działalność firma rozpoczęła w 1990r. w ramach międzynarodowej Grupy DLH wywodzącej się z Danii (pełna nazwa firmy to Dalhoff Larsen & Horneman A/S). Przez ostatnich 30 lat DLH Global koncentrowała się na obsłudze dwóch kluczowych segmentów rynku: przemysłu oraz sprzedaży detalicznej drewna i wyrobów drzewnych. Przez lata rozwinęła własną sieć dystrybucyjną w największych aglomeracjach Polski, która obecnie liczy 11 punktów sprzedaży. Spółka DLH Slovakia powstała w 2003r. Jej siedziba znajduje się w stolicy Słowacji - Bratysławie.

-Kolejnym krokiem na tej drodze jest uzyskanie dla spółek DLH Poland i DLH Slovakia szerszych możliwości dystrybucyjnych - wyjaśnia Tomasz Gutkowski. -Dzięki połączeniu naszych sieci sprzedaży i zaopatrzenia będziemy w stanie zapewnić klientom bogatszy asortyment produktów oraz wyższą jakość obsługi. Połączenie mocnych stron DLH i JAF rodzi wspaniałe możliwości nie tylko w Polsce i na Słowacji, ale także w dalszych kontaktach międzynarodowych - zaznacza Gutkowski.

Obie strony transakcji to firmy, które reprezentują podobne wartości i od lat rozwijają się w solidny i konsekwentny sposób. DLH Poland i DLH Slovakia nadal będą prowadzić działalność pod dotychczasowymi nazwami. Na swych stanowiskach pozostaną zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca.

-DLH Poland i DLH Slovakia zrodziły się z pasji do drewna. Dlatego cieszy nas fakt, że stajemy się częścią Grupy JAF, lidera branży w 16 krajach naszej części świata - mówi Jerzy Karpiński, prezes DLH Global SA. -Łącząc swe mocne strony, zyskujemy potencjał szybszego rozwoju. Mamy szansę sprawniej pokonać wyzwania, jakie stoją przed dostawcami drewna na całym świecie, a dodatkowo wykorzystać rosnące możliwości, jakie zapewnia drewno, niekwestionowany materiał budowlany przyszłości - podkreśla Karpiński.

Grupa JAF, znana w swej macierzystej Austrii jako J.u.A. Frischeis, to jeden z wiodących dostawców drewna i materiałów drewnopochodnych na świecie. W 55 zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na dwóch kontynentach zatrudnia 3000 pracowników. Od momentu powstania w 1948r. JAF ugruntował swoją pozycję pewnego partnera w segmentach obróbki drewna, budownictwa oraz handlu detalicznego. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA