/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Czterodniowy tydzień pracy nie wystarcza - Velux rozpoczął proces redukcji zatrudnienia

Velux Polska

Autor: oprac. red
Źródło: Velux Polska
Data: 2022-11-08


W związku ze znacznym spadkiem sprzedaży, Velux Polska zmuszony jest do przeprowadzenia redukcji zatrudnienia w fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie i Namysłowie.

Czterodniowy tydzień pracy nie wystarcza - Velux rozpoczął proces redukcji zatrudnieniaCzterodniowy tydzień pracy nie wystarcza - Velux rozpoczął proces redukcji zatrudnieniaFot. Velux Polska

W należących do Velux Polska fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie rozpoczęły się negocjacje ze związkami zawodowymi w celu znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla pracowników objętych zwolnieniami. Szczegóły zostaną podane po zakończeniu rozmów ze związkami zawodowymi. Proces redukcji zatrudniania będzie odbywał się zgodnie z przepisami prawa pracy - informuje zarząd spółki

Od lata tego roku Velux notuje spadek sprzedaży na kluczowych rynkach europejskich. W efekcie magazyny wyrobów gotowych są pełne i nastąpiła konieczność ograniczenia produkcji. Pod koniec września wprowadzono czterodniowy tydzień pracy, który miał obowiązywać tymczasowo do połowy listopada br. Niestety poprawy na rynku nie widać i Grupa zmuszona został rozpocząć proces zwolnień pracowników.

-W związku z aktualną, trudną i niepewną sytuacją makroekonomiczną konsumenci bardzo ostrożnie podejmują decyzje zakupowe. Jednocześnie nasze magazyny są pełne, dlatego musimy produkować mniej. Wyczerpaliśmy możliwości uelastycznienia produkcji i dalsze jej ograniczenie wiąże się z trudną decyzją o zmniejszeniu zatrudnienia i rozstaniu się z pracownikami. W obecnej sytuacji makroekonomicznej oraz wobec słabych prognoz na najbliższe kwartały uważamy, że konieczne jest dokonanie korekt, by przygotować nasz biznes na przyszłość - wyjaśnia Jacek Siwiński, prezes firmy Velux Polska.

Grupa Velux i jej spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. Łącznie w polskich spółkach należących do grupy pracuje ponad 4790osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Liczba wyświetleń: 9493


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA