/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BIOMASA DRZEWNA

W Ełku powstaną kotłownie zasilane biomasą

Unibep

Autor: oprac. red
Źródło: Unibep
Data: 2022-11-06


Ciepłownia PEC Ełk zawarła umowę na zastąpienie kotła węglowego kotłem biomasowym opalanym zrębkami drzewnymi. Dwa miesiące wcześniej budowę kotłowni biomasowej zakontraktowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Świt w Ełku.

W Ełku powstaną kotłownie zasilane biomasąW Ełku powstaną kotłownie zasilane biomasąFot. D.Jabłoński

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku Sp. z o.o. z siedzibą w Ełku zawarło umowę na realizację zadania pn. Wymiana kotła węglowego typu WR 25 na kocioł biomasowy opalany zrębkami drzewnymi z budową magazynu paliwa i infrastruktury towarzyszącej w Ciepłowni PEC Ełk.

Dostawę oraz montaż kotła, budowę obiektów na potrzeby kotłowni biomasowej zrealizuje konsorcjum firm: Unibep SA z siedzibą w Bielsku Podlaskim oraz Energotechnika sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.Łączna wartość umowy wynosi ok. 32,0 mln zł netto. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na I kwartał 2024r.

To kolejna umowa dotycząca budowy kotłowni biomasowej w Ełku. W sierpniu br. to samo konsorcjum podjęło się wykonania "pod klucz" kotłowni spalania biomasy na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej Świt w Ełku. Wartość umowy to ok. 32,9 mln zł brutto . Zakończenie inwestycji planowane jest w IV kwartale 2023r.

Liczba wyświetleń: 991


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA