/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Dyrektor RDLP w Toruniu odwołany

Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2022-10-14


28. września odwołany został dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartosz Bazela.

Dyrektor RDLP w Toruniu odwołanyDyrektor RDLP w Toruniu odwołanyFot. Lasy Państwowe

Zmiany kadrowe w Lasach Państwowych od lat odbywają się w atmosferze politycznych przepychanek i braku merytorycznych kryteriów. Standardowa odpowiedź na pytania o przyczyny odwołania tego czy innego szefa regionalnej dyrekcji LP to "dyrektor generalny Lasów Państwowych ma prawo dobrać sobie współpracowników i tak też zrobił w tym przypadku".

Jak podaje "Gazeta Pomorska", odwołanie Bartosza Bazeli było tym większym zaskoczeniem, że uchodził on dotąd za osobę z dużym poparciem politycznym PiS. Jego droga do fotela dyrektorskiego była błyskawiczna. Dyrektorem RDLP w Toruniu został w 2018r. po niecałym roku pełnieniu funkcji nadleśniczego Nadleśnictwa Supraśl (RDLP Białystok). Wcześniej przez 12 lat był specjalistą Służby Leśnej w Nadleśnictwie Gostynin (RDLP Łódź).

Według nieoficjalnych informacji, odwołanie dyrektora RDLP Toruń związane jest z doraźną kontrolą prowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli. Tematem kontroli NIK, która zakończyć ma się w IV kwartale b.r.  jest "Wynajmowanie i zbywanie przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych nieruchomości na rzecz pracowników, członków ich rodzin i innych uprawnionych osób". Kontrola NIK zakończyć ma się w IV kwartale b.r.

Pełnienie obowiązków dyrektora RDLP powierzono dotychczasowemu zastępcy ds. gospodarki leśnej Bartoszowi Pewniakowi. Nie jest jasne, czy "pełnienie obowiązków" jest chwilowe - do czasu znalezienia następcy, czy też potrwa dłużej - zgodnie z trwającą ostatnio w Lasach Państwowych modą na stosowanie skrótu "p.o." przed piastowaną funkcją. Pełniącym obowiązki dyrektora generalnego (od kwietnia 2021r.) jest Józef Kubica. W ścisłym zarządzie dyrekcji generalnej LP są jeszcze p.o. zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej Jan Tabor i  ds. nieruchomości i zamówień Magdalena Kapuścińska. Wśród 16 regionalnych dyrekcji jest aktualnie 3 p.o. dyrektorów (Katowice, Wrocław i Toruń). Pełniący obowiązki licznie występują również na innych kierowniczych stanowiskach (w tym nadleśniczych).

Liczba wyświetleń: 2646


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA