/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

ITA Tools zakończyła pierwszy etap nowej inwestycji w Mielcu

PAP MediaRoom

Autor: oprac. red
Źródło: PAP MediaRoom
Data: 2022-09-19


ITA Tools zakończyła pierwszy etap budowy nowej hali produkcyjno-serwisowej i kompleksu biurowego w Mielcu.

ITA Tools zakończyła pierwszy etap nowej inwestycji w MielcuITA Tools zakończyła pierwszy etap nowej inwestycji w MielcuFot. SpecBau Polska

ITA Tools sp. z o.o. jest obecna na rynku od 2009 roku. Firma specjalizuje się w dystrybucji oraz produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych.

Początek działalności usługowej ITA Tools w zakresie ostrzenia narzędzi to 2015r., kiedy spółka odkupiła od producenta mebli Black Red White, małą ostrzalnię narzędzi zlokalizowaną przy hali H13 w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu. Szybki rozwój działalności w zakresie usług ostrzenia i regeneracji narzędzi sprawił, że już po trzech latach ITA musiała przeprowadzić się do czterokrotnie większej powierzchni zlokalizowanej przy hali H16. Po kolejnych dwóch latach, w 2020r. spółka odkupiła od Black Red White halę H16, gdzie obecnie realizuje swoje projekty.

ITA Tools zakończyła pierwszy etap nowej inwestycji w MielcuITA Tools zakończyła pierwszy etap nowej inwestycji w MielcuFot. SpecBau Polska

W ubiegłym miesiącu ITA Tools zakończyła pierwszy etap przebudowy hali produkcyjno-serwisowej i kompleksu biurowego w Mielcu. Wykonawcą prac budowlanych jest Spec Bau Polska.

-Celem tej inwestycji jest wdrożenie nowoczesnej linii technologicznej do produkcji głowic z ostrzami z węglików super twardych. To najnowocześniejsza dzisiaj linia produkcyjna, a jej projekt został doceniony przez Bank Gospodarstwa Krajowego - mówi Tomasz Nieciąg, prezes zarządu ITA Tools.

-Budowa nowego zakładu wpisuje się w szerszy, bardzo pozytywny trend, jaki dostrzegamy w naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat. Polska branża drzewna i meblarska zyskuje na znaczeniu, a rodzime produkty cieszą się popularnością i uznaniem wśród konsumentów na całym świecie. Posiadamy również największy w Europie Środkowo-Wschodniej rynek wewnętrzny, co dodatkowo zachęca zagranicznych inwestorów do lokowania kapitału właśnie nad Wisłą - tłumaczy prezes zarządu ITA Tools.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA