/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
FINANSE

Bierzesz udział w targach zagranicznych? Kup euro tak, żeby na tym zyskać

Autor:
Źródło: Currency One
Data: 2022-08-31


Targi międzynarodowe to niezwykle ważne punkty w roku dla tysięcy firm na całym świecie. Są okazją, by się pokazać, zaprezentować z jak najlepszej strony i wpłynąć na rozwój swojej działalności. Z jednej strony przedsiębiorca ma na nich szansę zdobyć nowych klientów, podpisać duże kontrakty i nawiązać korzystne znajomości. Z drugiej jednak wyda też ogromne pieniądze, często w euro bądź innej walucie, przygotowując materiały, stoisko, prezentacje itp. To potężna inwestycja, której koszt jednak zawsze da się zmniejszyć. Wystarczy jedynie śledzić uważnie kursy walut i kupować obce waluty wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne.

Bierzesz udział w targach zagranicznych? Kup euro tak, żeby na tym zyskaćBierzesz udział w targach zagranicznych? Kup euro tak, żeby na tym zyskaćFot. freepik.com

Kurs euro może być sprzymierzeńcem Twojej firmy

Udział w międzynarodowych targach podzielić można na rolę aktywną oraz bierną. W przypadku tej pierwszej, koszty w euro często są bardzo wysokie. Wiąże się to z faktem, że firma musi m.in. wynająć powierzchnię wystawienniczą, przygotować swoje stanowisko, materiały promocyjne itp. Do tego doliczyć trzeba jeszcze transport tych rzeczy, a także grono ludzi niezbędnych do obsługi stoiska. Dość wysoki kurs euro sprawia, że tak złożona inwestycja może firmę wiele kosztować, a nie jest powiedziane, czy przyniesie w krótkim czasie realne rezultaty i zyski.

Na szczęście tak wysokie koszta można w dość łatwy sposób obniżyć. Wystarczy tylko śledzić ceny walut i kupować euro w chwili, gdy jest oferowane za najniższą cenę. InternetowyKantor.pl na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-euro/ pozwala śledzić stawki i ustawiać powiadomienia wysyłane, gdy waluta osiągnie satysfakcjonujący Cię poziom. Dzięki temu obecność na targach kosztować Cię będzie mniej złotówek, choć zapłacisz ustaloną cenę w zagranicznej walucie.

Na jeszcze większe oszczędności liczyć mogą firmy, które jadą na międzynarodowe targi tylko jako zwiedzający. W tym przypadku koszty są o wiele mniejsze i skupiają się głównie wokół transportu, noclegu oraz wyżywienia pracowników. Zależnie od kraju, kursy walut mogą być bardziej lub mniej sprzyjające. Zawsze jednak warto czekać, aż cena euro czy innej monety będzie na tyle niska, by ostateczny koszt wyjazdu nie był dla firmy szczególnie bolesnym wydatkiem.

Śledź kursy walut i nie wydawaj na zagraniczne targi fortuny

Wystawienie się na targach międzynarodowych – zależnie od branży, rozmiarów wydarzenia i jego prestiżu – opiewać może nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Często większość opłat wyznaczanych jest w euro oraz innych walutach, obowiązujących w kraju, w którym odbywa się akcja. Realizacja płatności w złotówkach oraz koszt przewalutowań po bieżących kursach walut rzadko się opłacają. Najczęściej sumy są o wiele niższe, gdy płaci się od razu w lokalnym pieniądzu, kupionym za atrakcyjną cenę.

Można go kupić wcześniej, rozkładając zakupy na kilka etapów. Jeśli o targach wiesz z wyprzedzeniem, zacznij regularnie obserwować notowania walut. Szczególnie łatwe jest to na stronie https://internetowykantor.pl/kursy-walut/, gdzie do dyspozycji masz wszystkie najpopularniejsze waluty i ich kursy. Bez problemu sprawdzisz tam cenę euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego czy dolara amerykańskiego. Zorientuj się, jakie stawki są korzystne i prześledź zmiany cen w ostatnich miesiącach. Dzięki temu szybko rozpoznasz, kiedy daną monetę opłaca się nabyć. Gdy przyjdzie do rozliczania targów, nie będziesz musiał przejmować się aktualnymi kursami, nawet gdy będą skrajnie niekorzystne. Ty bowiem pieniądze wymienisz wcześniej po niższej cenie, oszczędzając na całym wyjeździe pokaźną kwotę.

 

Liczba wyświetleń: 647


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA