/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zielony Punkt dla Metsä Tissue

TBWA Communication Group Joanna Falkowska

Autor: JR
Źródło: TBWA Communication Group Joanna Falkowska
Data: 2005-05-18


Czołowy producent wyrobów higienicznych, firma Metsä Tissue otrzymała prawa do stosowania znaku towarowego Zielony Punkt na opakowaniach swoich produktów sprzedawanych na rynku polskim. Symbol ten informuje konsumentów o wspieraniu przez Metsä Tissue rozwoju zbiórki selektywnej odpadów opakowaniowych w Polsce.

<center>Licencja Metsa Tissue</center><center>Licencja Metsa Tissue</center>

Znak towarowy Zielony Punkt (Der Grüne Punkt) umieszczony na opakowaniach produktów Metsä Tissue SA oznacza, że firma wniosła wkład finansowy w budowę i funkcjonowanie krajowego systemu odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych tworzonego przez firmę Rekopol Organizacja Odzysku S.A.

Zielony Punkt to symbol rozpoznawany przez konsumentów na całym świecie. Umieszczony na opakowaniach produktów informuje kupujących, że są one zbierane i przetwarzane w ramach zbiorowego systemu zbierania i przetwarzania odpadów. Te, które zostaną zebrane i posortowane w odpowiedni sposób nadają się do recyclingu, reszta zaś może być wykorzystana w inny sposób np. spalona w celu uzyskania energii elektrycznej.

Dbałość o ochronę środowiska naturalnego to jedna z czołowych wartości zawartych w misji Metsä Tissue SA. Firma prowadzi programy ekologiczne dla dzieci i młodzieży oraz wspiera lokalne działania dotyczące segregacji odpadów. Za projekty związane z ochroną środowiska naturalnego otrzymała tytuł Dobroczyńcy Roku 2004.

 

Metsä Tissue jest czołowym producentem papierów higienicznych w Polsce. Produkty firmy wytarzane są w dwóch zakładach: w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą oraz w Krapkowicach koło Opola. Metsä Tissue sprzedaje na polskim rynku konsumenckie papiery higieniczne pod markami:
Lambi, Mola i Alfa oraz przemysłowe: Katrin oraz Saga.

 

Zielony Punkt dla Metsä Tissue (Zdjęcia: 2)

<center>Licencja Metsa Tissue</center>Logo Zielony Punkt

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz