/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Rząd ogłosił program budowy tysiąca hal sportowych o lekkiej konstrukcji

Autor: oprac. red
Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Data: 2022-07-19


Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk zapowiedzieli nowy pilotażowy "Program budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji".

Wizualizacja do pilotażowego "Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji" Wizualizacja do pilotażowego "Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji" Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Celem program , ma w założeniach zapewnić powszechny dostęp do kubaturowych obiektów sportowych również na obszarach wiejskich i stworzenie całorocznych warunków do przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego i treningu sportowego.

Nowe hale mają powstawać na obszarach wiejskich i miejsko-wiejskich w ciągu najbliższych trzech lat. Program nastawiony jest na budowę obiektów o lekkiej konstrukcji, a co za tym idzie istotnie tańszych w budowie w stosunku do obiektów budownictwa konwencjonalnego.

-Już w tym roku wybudujemy kilkadziesiąt takich hal. W kolejnym roku chcemy wybudować ich 500 i w następnym roku kolejne 500 - powiedział podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki. Na pilotażową edycję programu, jeszcze 2022r., rząd przeznaczył 80 mln zł ze środków budżetu państwa.

-Naszą intencją jest wybudować w ciągu trzech lat 1000 pełnowymiarowych, w pełni funkcjonalnych hal w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. W naszym kraju wciąż dużo jest miejscowości pozbawionych stałego dostępu do obiektów sportowych. Na podstawie prezentowanego dziś pilotażu opracujemy projekt typowy, w ramach którego od 2023 roku będzie powstawać 500 hal rocznie. W 2024 roku liczba wybudowanych na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich hal o lekkiej konstrukcji sięgnie 1000 - podkreślił minister Kamil Bortniczuk.

Wizualizacja do pilotażowego "Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji" Wizualizacja do pilotażowego "Programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji" Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

W ramach Programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań: budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji; zadaszenie o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie dofinansowanie budowy obiektu z mniejszymi niż wymagane wymiarami pola gry.

Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść do 70% wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż:
2 mln zł dla pierwszego rodzaju zadań,
1 mln zł dla drugiego rodzaju zadań.

Wniosek w programie pilotażowym należy złożyć w okresie od 18. lipca do 16. sierpnia 2022r.

Dofinansowaniem w ramach Programu, mogą być objęte zadania dotyczące budowy lub modernizacji przyszkolnych obiektów sportowych, to jest zlokalizowanych na terenie szkoły, bądź w jej najbliższym sąsiedztwie, połączonych z nią bezpiecznym ciągiem pieszym, łącznikiem etc. Obiekty te muszą znajdować się na obszarze wiejskim, rozumianym jako obszar obejmujący tereny pozostające poza granicami administracyjnymi miast, na które składają się obszary gmin wiejskich i obszary wiejskie gmin miejsko-wiejskich.

Dostępna na stronach ministerstwa dokumentacja pilotażowego programu nie określa szczegółów technologii w jakiej mają być wykonane objęte dofinansowaniem hale sportowe o lekkiej konstrukcji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Hale [1]

A jakby udostępnić już istniejące hale sportowe, na przykład szkolne?
Czy to musi być Miś Na Miarę Naszych Możliwości za każdym razem?

Piotr k. [11]Odpowiedz na ten komentarz2022-07-20 07:29:56

Zgłoś nadużycie

M.in. chodzi o budowę hal sportowych przy szkołach tam gdzie ich nie ma.

Michał [148]Odpowiedz na ten komentarz2022-07-22 18:04:51

Zgłoś nadużycie

Takie hale przecież stawiają firmy,

PatiSte [4]Odpowiedz na ten komentarz2022-07-29 13:24:43

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA