/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Skuteczne cyfrowe zarządzanie nośnikami ładunku

Pacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunku

Autor: Pacurion
Źródło: Pacurion
Data: 2022-06-28


Korzystając z bezpłatnej, cyfrowej platformy handlowej, zarówno klienci, jak i producenci palet i wszelkiego rodzaju nośników ładunku, mają możliwość gruntownego przekształcenia często uciążliwego i kosztownego procesu kupna/sprzedaży. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów, prostej obsłudze i kompetentnej pomocy dla użytkowników, Pacurion umożliwia maksymalnie efektywny handel po zawsze uczciwych i atrakcyjnych cenach rynkowych, zwłaszcza w niestabilnych fazach rynku.

Pacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunkuPacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunkuFot. Pacurion

Po założeniu firmy w 2020 r. i jej udanym rebrandingu na początku tego roku, Pacurion konsekwentnie dąży do optymalizacji handlu nośnikami ładunku i uproszczenia go zarówno dla klientów, jak i dostawców. „Nowa nazwa, nowa siedziba firmy, ale niezmiennie wysoka jakość” – obiecuje Dennis Maschmeyer, dyrektor zarządzający firmy Pacurion GmbH z siedzibą w Reken. „W 2021 roku kompetentnie rozbudowaliśmy nasz zespół, otworzyliśmy nowy kompleks biurowy i rozwinęliśmy naszą platformę tak, aby stała się liderem na rynku! Chcemy zapewnić naszym partnerom szybką i efektywną obsługę transakcji” – dodaje Dominik Leufgen, również dyrektor zarządzający Pacurion GmbH. Zaledwie dwa lata po założeniu platformy, zarejestrowało się na niej już ponad 750 firm.

Bezpłatne korzystanie z platformy

Internetowa platforma handlowa Pacurion jest bezpłatna dla klientów i dostawców. Obecnie nabywcy mogą cyfrowo zamawiać na platformie takie grupy produktów jak palety drewniane (np. europalety, palety chemiczne, palety jednorazowe), palety z tworzywa sztucznego (np. palety higieniczne, skrzynki na mięso) lub pojemniki metalowe, np. gitterboxy. Ten kanał sprzedaży jest dostępny dla producentów bezpłatnie i umożliwia znaczne zmniejszenie nakładu pracy oraz optymalizację całego procesu sprzedaży.

Pacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunkuPacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunkuFot. Pacurion

Cyfrowa realizacja od zapytania ofertowego do dostawy

Cyfrowy proces składania zapytań i ofert jest intuicyjny dla producentów i klientów, niezwykle przyjazny dla użytkownika, a przez to wyjątkowo oszczędny w czasie. Po opublikowaniu zapytania od klienta na platformie, producenci mogą za pomocą kilku kliknięć składać oferty w odpowiedzi na interesujące ich zapytania – wszystko za pomocą jednego interfejsu i w sposób ustandaryzowany. Eliminuje się przez to czasochłonne i kosztowne wyszukiwanie, sprzedaż i marketing. Częścią oferowanego  przez platformę rozwiązania jest także późniejsza realizacja zamówienia, w tym przygotowanie niezbędnych dokumentów. Najlepsze przy tym jest to, że jedynym kontaktem i partnerem umownym we wszystkich transakcjach jest Pacurion. „Dzięki naszemu wielojęzycznemu zespołowi obsługi użytkowników, możemy szybko i niezawodnie reagować na ich zapytania i zapewniać wysoką jakość obsługi” – podkreśla Maschmeyer.

Mimo niestabilnych czasów – Pacurion zapewnia bezpieczeństwo

Rok 2021 charakteryzował się silnymi zawirowaniami na światowych rynkach surowców, a i w roku 2022 nie zanosi się na wyraźną zmianę kursu. Cena drewna wzrosła wielokrotnie, a nośników ładunku nadal brakuje. „Szczególnie w bardzo niestabilnym roku 2021 udało nam się z pomocą Pacuriona zapewnić wysoki poziom ciągłości dostaw palet. Ceny i warunki były atrakcyjne i uczciwe przez cały czas!” –  podkreśla Carsten Striepecke, dyrektor ds. logistyki w firmie MC-Bauchemie Müller GmbH & Co. KG. Nie tylko wysoki poziom zadowolenia klientów, mimo burzliwych czasów, sprawia, że platforma handlowa Pacurion jest niezastąpiona dla dostawców. Pacurion jako stały partner umowny oferuje nie tylko ochronę przed nieuregulowaniem płatności i nieskomplikowaną cyfrową obsługę całego procesu sprzedaży, ale daje także szansą na szybkie i łatwe otwarcie nowych rynków zbytu. W ramach usługi specjalnej, Pacurion oferuje wszystkim użytkownikom platformy comiesięczny newsletter, który zawiera raporty ekspertów dotyczące zarówno bieżących wydarzeń na europejskich rynkach drewna, jak i prognozowanych cen europalet. Pacurion ma daleko idące plany rozwoju na przyszłość. Oprócz ciągłej optymalizacji „user experience” dla producentów i klientów, w centrum uwagi znajduje się wdrożenie platformy na kolejnych rynkach europejskich oraz rozszerzenie katalogu produktów.

Pacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunkuPacurion digitalizuje handel paletami i innymi nośnikami ładunkuFot. Pacurion


www.pacurion.com/pl
service@pacurion.com
tel. +49 (0) 2864 7291010


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA