/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

IKEA przystąpiła do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli

OIGPM

Autor:
Źródło: OIGPM
Data: 2022-06-24


Najważniejsza organizacja meblarska w Polsce ma kolejnego nowego członka. Do OIGPM dołączyło właśnie polskie przedstawicielstwo szwedzkiego giganta. O tym, co stoi za tą decyzją oraz o planach związanych z obecnością w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli, mówi Katarzyna Warchał, Członkini Zarządu IKEA Purchasing Services Polska.

Katarzyna Warchał, Członkini Zarządu IKEA Purchasing Services PolskaKatarzyna Warchał, Członkini Zarządu IKEA Purchasing Services PolskaFot. IKEA

Co zadecydowało o Państwa przystąpieniu do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli?

W IKEA kierujemy się naszą wizją, którą jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Zakupy zawsze były dla nas istotnym czynnikiem wnoszącym wkład w realizację wizji i idei działalności IKEA. Nieustannie podejmujemy działania w zakresie współpracy i wspólnego rozwoju z naszymi dostawcami. Członkostwo w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli widzimy jako dbałość o rozwój meblarstwa w Polsce, w którym chcemy czynnie i aktywnie brać udział.

Jakie wyzwania stojące przed branżą meblarską w Polsce uważacie Państwo za najbardziej istotne z punktu widzenia IKEA?

Dbałość o integracje i dobry dialog to podstawa poradzenia sobie z obecną trudną sytuacją na świecie i przygotowaniem się na najbliższą przyszłość. Koszty surowców naturalnych i energii obecnie budzą największy niepokój. Widzimy także potrzeby związane ze zmieniającym się rynkiem pracy i konieczność uczynienia z naszej branży atrakcyjnego miejsca pracy dzisiaj i w przyszłości. Mamy nadzieję, że nasza obecność w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli wesprze branżę meblarską w Polsce.

Jakie mają Państwo plany związane z aktywnością w Izbie?

IKEA Purchasing Services to przedstawicielstwo, które działa jako łącznik pomiędzy dostawcami a działalnością IKEA na całym świecie. Budujemy długoterminowe partnerstwo i relacje oparte na zaufaniu, intensywnym rozwoju i długoterminowych celach. IKEA Purchasing współpracuje w Polsce ze 192 partnerami biznesowymi (79 dostawców mebli, 46 dostawców komponentów, 10 dostawców żywności i 57 usług transportowych). Ponad 18% globalnej produkcji dla IKEA pochodzi z Polski. Chcemy rozwijać się wraz z branżą meblarską w Polsce. Wierzymy, że nasza obecność w Izbie przyniesie ciekawe pomysły i owocne rozwiązania. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą, a także poszerzymy nasze horyzonty, biorąc udział w spotkaniach z członkami Izby.

***

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli została powołana w 1996 r. w celu reprezentowania i obrony interesów zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych oraz kształtowania w obrocie gospodarczym zasad dobrego obyczaju i uczciwej konkurencji. Misją Izby jest integracja polskiej branży meblarskiej, umożliwienie firmom współuczestnictwa w kształtowaniu rozwoju swojego sektora, aktywne promowanie polskich mebli w kraju i na świecie oraz wspieranie dążeń do zapewnienia konsumentom pełnej satysfakcji z zakupu i użytkowania wyrobów polskiego przemysłu meblarskiego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

AI

Odpowiedzi tej pani wyglądają jak odpowiedzi których udziela internetowa "sztuczna inteligencja", jak się ją odpowiednio zaprogramuje ;)

Piotr k. [11]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-24 13:21:31

Zgłoś nadużycie

A jak już jesteśmy przy Ikei, to co sądzicie o tych meblach ? Prawda jest ...

taka, że można kupić w miarę okay tylko też trzeba sporo zapłacić. Miałam mieć kuchnie od nich, ale w końcu miałam od firmy stolarskiej.

Miszka88 [3]Odpowiedz na ten komentarz2022-06-30 12:38:54

Zgłoś nadużycie

Średnio za kuchnie bez sprzetu od 8 tysięcy w górę, ale za taką już ...

porządniejszą.

KarolekN [5]Odpowiedz na ten komentarz2022-07-15 17:13:21

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA