/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DOFINANSOWANIE ZUS

Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

INŻYNIERIA BHP

Autor:
Źródło: INŻYNIERIA BHP
Data: 2022-06-09


Ogłaszany corocznie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych konkurs "Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy" umożliwia pracodawcom uzyskanie bezzwrotnego dofinansowania w wysokości 300.000 zł brutto z czego 1 tys. na doradztwo. Wkład własny to 20%.  Czyli, realizować zakupy możemy za kwotę 360 000 tys. zł. Co najważniejsze kwota dofinansowania jest w brutto, co za tym idzie od pełnej kwoty możemy odliczyć VAT 23%. Czyli tak naprawdę wraca do nas jeszcze 3% z 360 000 zł. Czyli dofinansowanie nie tyle jest darmowe co jeszcze na tym zarabiamy ??? Oczywiście, o ile jesteśmy VAT-owcami.

Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracyDofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracyFot. INŻYNIERIA BHP

Składania wniosków o dofinansowanie: od 6. czerwca do 8. lipca 2022r. - Jednak już trzeba działać.

Od kilku lat pomagamy firmą uzyskać dofinansowania i jesteśmy absolutnym liderem w tej dziedzinie. Warto podkreślić, że podchodzimy do zadania kompleksowo, nie skupiając się jedynie na wniosku, więc można powiedzieć, że prowadzimy sprawę od przysłowiowego „A do Z”.  Pamiętajcie Państwo, że okres trwałości projektu to trzy lata i w tym okresie ZUS może zażądać kolejnych dokumentów które my wykonujemy w ramach współpracy nieodpłatnie. Proszę pamiętać, że bardzo duży procent firm z powodów formalnych, nie otrzymuje drugiej transzy środków i co więcej, musi zwrócić pierwszą transze. Nam się to jeszcze nigdy nie zdarzyło, a wnioski piszemy wiele lat. Także jesteście Państwo w dobrych rękach. Należy dodać, iż jako jedynie w Polsce jesteśmy polecani przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego i jak do tej pory 100% kierowanych do nas członków Izby otrzymało dofinansowanie.

Do rozpoczęcia współpracy z nami potrzebne będą następujące dokumenty:

 1. Umowa, formularz.
 2. Zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu (uzyskane przed samym złożeniem gotowego wniosku).
 3. Oferty od dostawców (doradzimy, sprawdzonych dostawców).
 4. Kwalifikowany podpis elektroniczny (informacje u księgowej lub można nabyć u p. Rafała Kobas tel. 791 006 393 - koszt ok. 290 zł).
 5. W przypadku filtrowentylacji potrzebne będą pomiary ostatnie i przedostatnie + projekt koncepcyjny zatwierdzony przez rzeczoznawcę ds. BHP i PPOŻ (spokojnie, skierujemy w odpowiednie ręce).

Ile to będzie kosztowało?

 1. Opcja pierwsza - 15% od pozyskanego dofinansowania – płatne jedynie od sukcesu. Jednak tylko kiedy wartość zakupów będzie powyżej 200 tys. (jako jedyni w Polsce).
 2. Druga opcja to 3,5 tys. + VAT po podpisaniu umowy i 9,5% od pozyskanego dofinansowania. W przypadku nieotrzymania dofinansowania wniosek składamy ponownie do skutku bez żadnych dodatkowych opłat (jako, jedyni w Polsce).
 3. Jesteśmy gotowi do negocjacji.

Przedmiot dofinansowania.

 Przedsiębiorcy pozyskują najczęściej dofinansowanie na:

 1. Klimatyzacja – 100 tys.
 2. Oświetlenie, Agregat z masztem do 6kV - 50 tys.
 3. Fotele medyczne, fotele do masarzu, kosmetyczne, fryzjerskie, do balsamowania – 30 tys.
 4. Wentylacja – 120 tys.
 5. Autoklawy, urządzenia do sterylizacji – 25 tys.
 6. Zakup i instalacja środków ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym
 7. Wozidła (o prędkości jezdnej do 6 km/h) – 25 tys.
 8. Boksy do wykopów, szalunki do wykopów (do 25kN) oraz zabezpieczenie prac w wykopach - 30 tys.
 9. Detektory , wiatromierze - 20 tys.
 10. Zakup i instalacja urządzeń i elementów wentylacji ogólnej i miejscowej wywiewnej oraz nawiewnej (obudowy, okapy, ssawki, dygestoria, komory laminarne, komory bezpiecznej pracy BSC, filtry, filtropochłaniacze, urządzenia do odpylania na sucho i na mokro, cyklony, elektrofiltry, wentylatory, czerpnie, wyrzutnie, klapy zwrotne i pożarowe, przepustnice, przewody i kształtki wentylacyjne, stoły do obróbki skrawaniem i spawania zintegrowane z urządzeniami i elementami miejscowej wentylacji i filtracji powietrza, urządzenia i elementy miejscowej wywiewnej wentylacji i filtracji powietrza ścian, kabin i komór lakierniczych, urządzenia wentylacji indywidualnej, itp.) - 240 tys.
 11. Manipulatory, chwytaki, żurawiki, suwnice, windy dekarskie, dźwigi towarowe - 25 tys.
 12. Maski z nawiewem – 240 tys.
 13. Zakup i instalacja urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa prac na wysokości, np.: siatki ochronne, zabezpieczenia na krawędzi otworów w stropach, podesty stacjonarne oraz rusztowania ruchome – przejezdne (z wyłączeniem innych typów rusztowań) - 30 tys.
 14. Pomosty robocze - 30 tys.
 15. Podnośniki koszowe – 30 tys.
 16. Przyczepy leśne - 30 tys.
 17. Rusztowanie jezdne - 30 tys.
 18. Wszelkie stoły (z regulowaną wysokością - 30 tys.
 19. Szelki zabezpieczenia na wysokości
 20. Wózki elektryczne (ograniczenie: 2t; 3,5m unoszenia; wózek z kabiną nie podlega dofinansowaniu) - 30 tys.
 21. Zabezpieczenia maszyn, osłony, wyłączniki, doprowadzenie do minimalnych wymagań, fotokomórki, wiązki.
 22. Żurawik (ograniczenie 450 kg udźwigu) - 25 tys.
 23. Zabezpieczenie przed polami elektromagnetycznymi – bez ograniczenia w cenie.
 24. Osłony i zabezpieczenia przed promieniowaniem jonizującym – bez ograniczenia w cenie.
 25. Ekrany i kabiny dźwiękoizolacyjne – bez ograniczenia w cenie.
 26. Tłumiki akustyczne – bez ograniczenia w cenie.
 27. Wibroizolatory, amortyzatory – bez ograniczenia w cenie.
 28. Osłony i ekrany przed promieniowaniem optycznym – bez ograniczenia w cenie.
 29. Zakup i instalacja środków technicznych ochrony antyelektrostatycznej zapobiegającej rażeniom człowieka oraz zapłonowi atmosfer wybuchowych przez wyładowania elektrostatyczne
 30. Zakup środków technicznych zabezpieczających przed dostępem do stref pracy pracowników, np. bariery ze stałym oznakowaniem ostrzegawczym, balustrady, itp. – 20 tys.
 31. Urządzeń do transportu pionowego osób chorych i niepełnosprawnych w zakresie jednej kondygnacji, np. podnośniki rehabilitacyjne - 30 tys.
 32. Specjalistycznych stołów (np. tapicerskich, spawalniczych) z automatyczną regulacją wysokości blatu w zakresie co najmniej 50 cm lub automatyczną regulacją odchylenia blatu min. 30 stopni (np. hydrauliczna, elektryczna) – 30 tys.
 33. Zakup i instalacja urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy w przypadku narażenia na czynniki chemiczne, np. dygestoria, wyciągi, elementy hermetyzacji procesów technologicznych (z wyłączeniem kompletnych maszyn i urządzeń), urządzenia do bezpiecznego przechowywania substancji chemicznych (np. bezpieczne szafy), natryski ratunkowe do obmycia całego ciała oraz natryski do przemywania oczu, bezpieczne pojemniki – 80 tys.
Warunki udziału w konkursie

Do konkursu może przystąpić płatnik składek, który spełnia łącznie następujące warunki:

 • nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne;
 • nie zalega z opłacaniem podatków;
 • nie znajduje się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem;
 • nie ubiega się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia wypłaty przez ZUS całości ostatniego dofinansowania;
 • nie ubiega się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia zwrotu dofinansowania, do którego został zobowiązany.

Dane kontaktowe 

Tel. +48 791 550 140
Tel. +48 535 988 543

Email: biuro@inzynieriabhp.pl

Gdynia ul. Świętojańska 130
Gdańsk ul. Żarnowiecka 6
Kwidzyn ul. Kamienna 1
Rumia ul. Gdańska 35
Starogard Gdański ul. Powstańców Warszawskich 3c/60

Liczba wyświetleń: 2581


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA