/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022: Rynek drzewny dziś i jutro: potencjał, ceny, prognozy, zapotrzebowanie

PowerMeetings.eu

Autor:
Źródło: PowerMeetings.eu
Data: 2022-05-24


Przez ponad dwa pandemiczne lata branża miała ograniczone możliwości rozmawiania o swoich problemach. Doskonałą okazją do poruszenia tych kwestii będzie organizowane przez powermeetings.eu: FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022 - Rynek drzewny dziś i jutro: potencjał, ceny, prognozy, zapotrzebowanie, które odbędzie się w dniach 21. i 22. czerwca 2022r. w Warszawie FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022 - Rynek drzewny dziś i jutro: potencjał, ceny, prognozy, zapotrzebowanie, które odbędzie się w dniach 21. i 22. czerwca 2022 r. w Warszawie.

FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022: Rynek drzewny dziś i jutro: potencjał, ceny, prognozy, zapotrzebowanieFORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022: Rynek drzewny dziś i jutro: potencjał, ceny, prognozy, zapotrzebowanieFot. PowerMeetings.eu

Rynek drzewny - dziś i jutro

Z jednej strony przemysł drzewny uzyskuje obecnie wysokie przychody, ale z drugiej - rosną koszty nabycia surowca drzewnego, energii, płac oraz zobowiązań finansowych. Wciąż budzi kontrowersje wywóz drewna z Lasów Państwowych na rynki zagraniczne oraz dostrzegany jest niepokój związany z rozporządzeniami Unii Europejskiej przeciwdziałającymi wylesianiu i przez to ograniczającymi pozyskanie drewna, także w polskich lasach. Nowym kłopotem dla krajowej branży drzewnej są europejskie sankcje przeciwko handlowi z Rosją i Białorusią, powodujące poważne zaburzenia w łańcuchach dostaw drewna i biomasy. Przedsiębiorcy wciąż apelują do rządowych polityków o wsparcie w zakresie racjonalnej polityki sprzedaży drewna przez Lasy Państwowe.

Tartakom, producentom płyt drewnopochodnych, sklejek, opakowań, zakładom usług leśnych, firmom dostarczającym technologię oraz wyroby drzewne - domy, stolarkę otworową, materiały podłogowe, zrębki i pelety oraz inne produkty drzewne, mocno także doskwierają podwyżki stóp procentowych oraz rekordowy poziom inflacji.

Przez ponad dwa pandemiczne lata branża miała ograniczone możliwości rozmawiania o swoich problemach. Doskonałą okazją do poruszenia tych kwestii będzie organizowane przez powermeetings.eu: FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022 - Rynek drzewny dziś i jutro: potencjał, ceny, prognozy, zapotrzebowanie, które odbędzie się w dniach 21. i 22. czerwca 2022r. w Warszawie.

Forum to znakomite, niezależne miejsce do dyskusji na temat dalszego sprawnego funkcjonowania branży, a to za sprawą udziału w spotkaniu całego przekroju rynku, począwszy od przedstawicieli regulatora, leśników, właścicieli lasów prywatnych, przedstawicieli firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno, zakładów usług leśnych, producentów materiałów drzewnych i surowców, gotowych wyrobów, ale także dostawców maszyn i technologii dla tej branży. Wszyscy wymienieni powinni więc skorzystać z zaproszenia na to Forum, gdyż na wiele pytań i wątpliwości będzie można uzyskać odpowiedzi po prezentacjach oraz podczas spotkań networkingowych od przedstawicieli Lasów Państwowych, stowarzyszeń branżowych oraz menedżerów firm i grup produkcyjnych, handlowych i zakupowych.

Istotną częścią Forum będzie dyskusja panelowa na temat aktualnej sytuacji w branży z punktu widzenia różnych podmiotów z rynku, a drugiego dnia - warsztaty na temat śladu węglowego dla produktów drzewnych – na który coraz częściej zwracają uwagę przedsiębiorcy.

W najbliższych miesiącach, a może i latach zajdą istotne zmiany na europejskim rynku drzewnym. Warto wysłuchać ekspertów, żeby przemyśleć strategię działań swoich firm i branż, jak również przygotować się na nieuniknione zmiany m.in. w oparciu o informacje uzyskane w kuluarach Forum od kolegów z szeroko pojętej branży drzewnej.

Patronami Honorowymi Forum są m.in. Lasy Państwowe, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Stowarzyszenie Papierników Polskich, Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów, Polski Związek Pracodawców Leśnych, Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz Zawiązek Producentów Europalet UIC.

Portal Drewno.pl objął nad wydarzeniem patronat medialny.

Szczegóły i rejestracja na FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO 2022 dostępne są pod linkiem: https://powermeetings.eu/forum-przemyslu-drzewnego/

Kontakt z organizatorem:
Jola Szczepaniak
powermeetings.eu
tel.: +48 22 740 67 80
kom.: +48 505 659 477
e-mail: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu
www.powermeetings.eu

Liczba wyświetleń: 3543


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA