/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Tartak w Murowie zwiększy zatrudnienie o 80 osób

Stora Enso Wood Products

Autor: oprac. red
Źródło: Stora Enso Wood Products
Data: 2022-05-04


Stora Enso Wood Products zakończyła kolejna rozbudowę tartaku w Murowie koło Opola. Dzięki inwestycji w zakładzie powstało 80 nowych miejsc pracy.

Tartak w Murowie zwiększy zatrudnienie o 80 osóbTartak w Murowie zwiększy zatrudnienie o 80 osóbFot. D.Jabłoński

Skandynawski koncern Stora Enso przejął znajdujący się w stanie upadłości tartak w Murowie w 2006r. Po gruntownej modernizacji związanej z rozbudową zdolności produkcyjnych oraz uruchomieniem linii produkcyjnej drewna konstrukcyjnego, zakład stał się największym tartakiem w Polsce. Roczne przetarcie sięga 500 tys. m3 kłód. Z pozyskanej tarcicy na zautomatyzowanych liniach produkuje się drewno inżynieryjne, które trafia na rynki zagraniczne, głównie do Ameryki Północnej, Japonii i Australii.

Ostatnia inwestycja związana m.in. z budową nowych komór suszarniczych oraz instalacją nowej linii sortowania desek pozwoli na dalszy rozwój produkcji i pociągnie zwiększenie zatrudnienia. Do obecnych 300 pracowników dołączyć ma o kolejne 80 osób. Zatrudnienie znajdą m.in. pracownicy produkcji, operatorzy sprzętu ciężkiego, elektrycy, mechanicy, ślusarze, operatorzy wózków jezdniowych i automatycy.

Tartak w Murowie to nowoczesny zakład, w którym jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo załogi, a prowadzone w tym zakresie działania, konsekwentne przestrzeganie zasad i systematyczne szkolenia przynoszą wymierne korzyści. Kolejny poziom bezpieczeństwa zapewnić ma wdrażany innowacyjny system antykolizyjny poprawiający bezpieczeństwo poruszających się na terenie tartaku osób i pojazdów.

-Krok po kroku budujemy i szerzymy kulturę bezpiecznej pracy. Pracownicy dbają o swoje bezpieczeństwo oraz zwracają uwagę na bezpieczeństwo innych. W Stora Enso promujemy proaktywne podejście pracowników, dzięki temu możemy pochwalić się bezwypadkową pracą – z dumą podkreśla Damian Dogoda, kierownik ds. BHP w Stora Enso Wood Products w Murowie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA