/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

IKEA dementuje informacje o wznowieniu działalności w Rosji

IKEA

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA
Data: 2022-04-29


IKEA dementuje informacje jakie w mediach pojawiły się po wypowiedzi rosyjskiego wiceministra przemysłu i handlu Wiktora Jewtuchowa.

IKEA dementuje informacje o wznowieniu działalności w RosjiIKEA dementuje informacje o wznowieniu działalności w RosjiFot. D.Jabłoński

W ubiegły czwartek rosyjska serwis Nexta przytoczyła wypowiedź rosyjskiego wiceministra przemysłu i handlu Wiktora Jewtuchowa. Według polityka, IKEA poszukuje rozwiązań dla otwarcia ponownego otwarcia swoich sklepów w Rosji. Ma to się stać po skompletowaniu przerwanego przez sankcje pełnego łańcucha dostaw asortymentu.

-3. marca IKEA i Ingka Group podjęły decyzję o wstrzymaniu działalności IKEA w Rosji i postanowienie to nadal obowiązuje - zakomunikował szwedzki koncern.

Po rosyjskiej napaści na Ukrainę IKEA wstrzymała produkcję w Rosji oraz sprzedaż i zakupy realizowane w Rosji i Białorusi. Sieć zatrudniała w tych krajach 15 tys. pracowników, z którymi dotychczas nie rozwiązano umów i wypłacane jest im wynagrodzenie. Więcej na ten temat >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA