/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Debata o lasach - Człowiek Las Drewno

WLTD UP w Poznaniu

Autor: oprac. red
Źródło: WLTD UP w Poznaniu
Data: 2022-03-31


Polskie Towarzystwo Leśne oraz Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapraszają do udziału w Debacie o lasach - Człowiek Las Drewno. Wydarzenie odbędzie się on-line w dniu 6. kwietnia br.

Debata o lasach - Człowiek Las DrewnoDebata o lasach - Człowiek Las DrewnoFot. PTL

Las najprościej ujmując to zbiorowisko roślinne ze znaczącym udziałem drzew. Ta uproszczona definicja może nie zadowolić wielu z nas. Inaczej zdefiniuje las i czego innego oczekuje od lasu biolog, krajoznawca, prawnik, urbanista, leśnik a także przeciętny mieszkaniec terenów wiejskich lub miejskich przebywający w lesie.

Odmienne są oczekiwania od lasów osób, reprezentujących różne środowiska zawodowe i społeczne. Stworzenie płaszczyzny do debaty to intencja Polskiego Towarzystwa Leśnego, któremu przyświeca motto „Pro Bono Silvae” (Dla dobra lasu). Współorganizatorem tego wydarzenia jest Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

„Debata o lasach” rozpocznie się 6. kwietnia 2022r. o godzinie 10:00. Wydarzenie odbędzie się on-line i zostanie zrealizowane za pośrednictwem platformy MS Teams oraz przekazu na żywo za pomocą platformy YouTube.

Osoby chcące zabrać głos w debacie proszone są o wypełnienie formularza zaznaczając lub wpisując wszystkie niezbędne informacje. Formularz dostępny jest pod adresem: https://transmisje.media/debataolasach. Po jego wypełnieniu, na podany w ankiecie adres mailowy zostanie przesłana wiadomość z linkiem, za pomocą którego będziecie Państwo mogli dołączyć jako aktywni uczestnicy.

Osoby chcące uczestniczyć w wydarzeniu jedynie w sposób bierny, zachęcamy do wysłuchania wystąpień oraz dyskusji na platformie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=HOylXLCOPpk

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Program
10. 00 - Otwarcie debaty - przewodniczący ZG PTL dr Janusz Dawidziuk oraz przewodniczący Oddziału Wielkopolskiego Jerzy Flisykowski.
10.15 - Część I. Wprowadzenie do debaty prowadzenie prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz.
10.15 - Prof. dr hab. Janusz Olejnik – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Rola lasu w łagodzeniu zmian klimatu w ujęciu chronosekwencyjnym.
10.30 - Prof. dr hab. Bogdan Jaroszewicz – Białowieska Stacja Geobotaniczna Uniwersytetu Warszawskiego. Ochrona przyrody w lasach: potrzeba zmiany priorytetów zarządzania.
10.45 - Dr inż. Lech Buchholz – Świętokrzyski Park Narodowy. Czy można pogodzić gospodarkę leśną z ochroną naturalnej różnorodności biologicznej leśnej fauny?
11.00 - Dr inż. Janusz Zaleski – Leśnik. Gospodarka leśna a zarządzanie lasami - pytania o przyszłość.
11.20 - Dr inż. Jędrzej Kasprzak – Stowarzyszenia Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce. Przemysł drzewny w Polsce – szanse dalszego rozwoju?
11.40 - Dr Agata A. Konczal – European Forest Institute Governance Programme; Wageningen University and Research. Oczekiwania społeczne oraz postrzeganie lasów i leśnictwa.
12.00 - 12.15 - Przerwa
12.15 - Część II. Debata prowadzenie prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz. Możliwość wypowiedzi oraz zadawania pytań.
14.00 - Zakończenie debaty.

TERMIN: 6. kwietnia 2022, godz. 10.00
TRYB: on-line, MS Teams / YouTube

Liczba wyświetleń: 1874


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA