/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Studia podyplomowe: Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwie

WLTD UP w Poznaniu

Autor: oprac. red
Źródło: WLTD UP w Poznaniu
Data: 2022-03-28


Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczął nabór na nowy kierunek studiów podyplomowych: Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwie.

Studia podyplomowe: Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwieStudia podyplomowe: Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwieFot. D.Jabłoński

Rosnąca w Polsce popularność budownictwa z drewna i coraz szersze wykorzystanie drewnopochodnych materiałów konstrukcyjnych, sprawia że producenci poszerzają asortyment wyrobów dla tej branży. Szeroka gama wyrobów nowej generacji opartych o płyty drewnopochodne i materiały izolacyjne produkowane na bazie drewna, znajdują również coraz większe wykorzystanie w budownictwie tradycyjnym. Wymaga to intensywnego i ciągłego kształcenia kadr związanych z tą dziedziną gospodarki. Istotne znaczenie posiada także właściwe przygotowanie nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z nauczaniem w zakresie budownictwa.

Odpowiadając na tę potrzebę Wydział Leśny i Technologii Drewna w Poznaniu postanowił uruchomić nowy kierunek studiów podyplomowych: Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwie.

Zaproponowane studia podyplomowe mogą być istotnym elementem wspierającym przekazywanie aktualnej i nowoczesnej wiedzy w obszarze budownictwa z drewna i materiałów drewnopochodnych.

Celem studiów jest nabycie lub uaktualnienie, rozszerzenie i pogłębienie wiedzy z zakresu:
- nowoczesnych systemów budowlanych z drewna i materiałów drewnopochodnych,
- systemów produkcji, właściwości i zastosowania w budownictwie drewna i materiałów drewnopochodnych,
- izolacji termicznej i wilgotnościowej budowli, ich zabezpieczenia przed korozją biologiczną i działaniem ognia.

Słuchacze studium zostaną także przygotowani do:
- uczestniczenia w procesie projektowania budynków z drewna i materiałów drewnopochodnych,
- samodzielnej oceny dokumentacji budowlanej.

Organizacja zajęć oparta jest o system niestacjonarny, prowadzony przez dwa semestry w formie zasadniczo dwudniowych zjazdów odbywających się w soboty i niedziele. Słuchacze uzyskują dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia. Koszt studiów (dwa semestry) to 5000 zł. Nabór trwa do końca maja br., przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo odwołania studiów. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2022r. Szczegółowe informacje ich dotyczące zostaną podane słuchaczom wraz z zawiadomieniem o przyjęciu na studia.

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwie znajduje się na stronie wydziału WLTD: https://wltd.up.poznan.pl/pl/studia-podyplomowe/drewno-i-tworzywa-drewnopochodne-w-budownictwie


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA