/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

System klasy ERP sprawdzony przez meblarzy

Autor:
Źródło: Comarch
Data: 2022-03-23


Każda firma, żeby móc utrzymać się na rynku i stale zdobywać klientów, powinna niezmiennie usprawniać swoje procesy produkcyjne. To szczególnie ważne, gdy na rynku panuje ogromna konkurencja, tak jak ma to miejsce w branży meblarskiej. Dla firm działających w tym sektorze gospodarki idealnie sprawdzą się systemy Comarch ERP.

Systemy Comarch ERP – dlaczego warto, by firmy z branży meblarskiej się z nimi zapoznały?Systemy Comarch ERP – dlaczego warto, by firmy z branży meblarskiej się z nimi zapoznały?

Szybki rzut oka na rynek meblarski w Polsce

Polski przemysł meblarski ma się bardzo dobrze, o czym dobitnie przekonują liczby. Na branżę meblarską składa się niemal 30 tys. firm, a zdecydowaną ich część (94%) tworzą mikroprzedsiębiorstwa. Zatrudnienie znajduje tu blisko 205 tys. osób. Jakby tego było mało, wartość wyprodukowanych w 2021 r. mebli szacuje się na blisko 47 mld zł. Bez wątpienia ten sektor przemysłu rozwija się niezwykle dynamicznie. 

System ERP - dlaczego jest tak ważny?

Żeby poradzić sobie na tak konkurencyjnym rynku, trzeba stale trzymać rękę na pulsie, dostosowując swoją ofertę i wdrażając nowoczesne rozwiązania ułatwiające obsługę zamówień. Biorąc te czynniki pod uwagę, pamiętając o wymaganiach rynku i trudnych realiach gospodarczych, powinniśmy zainteresować się systemem ERP, który przyniesie dużo wymiernych korzyści - usprawni kontrolę kosztów, polepszy gospodarkę materiałową, pomoże zaoszczędzić czas! To tym bardziej istotne, że klienci mają coraz większe wymagania, chcą mieć możliwość konfigurowalności i dostosowywania wybranych przez siebie produktów pod swoje potrzeby. Dla producentów to oczywiście wiele wyzwań, lecz jeśli chcą dotrzymać kroku zmieniającej się rynkowej rzeczywistości i zapewnić konsumentom najlepszą jakość usług, warto pomyśleć o wdrożeniu systemu ERP.

Seryjna produkcja mebli a system ERP

To wręcz niezbędne dla firm produkujących meble seryjnie. Bez oprogramowania ERP może się okazać, że nie są w stanie zadbać o prawidłowy przebieg procesów. A konsekwencje mogą być bardzo poważne - wydłużenie czasu produkcji lub brak towaru na magazynie. Nie trzeba nawet dodawać, z czym wiążą się te komplikacje. Klienci, którzy nie mogą doczekać się zamówionych mebli lub dostają je po terminie, raczej drugi raz nie złożą u nas zamówienia.

System Comarch ERP dla branży meblarskiej to inwestycja, która pomoże ograniczyć rosnące koszty prowadzenia działalności: optymalizuje gospodarkę materiałową, wspomaga konfigurowalność produktów, zapewnia kontrolę nad produkcją, automatyzuje procesy. Dowiedz się więcej: https://www.comarch.pl/erp/branze-i-rynki/branza-meblarska/.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA