/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Rosja zakazuje eksportu drewna i wyrobów do "wrogich państw"

Autor: oprac. red
Źródło: Rząd Federacji Rosyjskiej
Data: 2022-03-18


7. marca br rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdził listę państw, które według Kremla dopuszczają się "wrogich działań" przeciwko Rosji po rozpoczęciu agresji na Ukrainę. Za wrogów uznano państwa, które przyłączyły się do sankcji ekonomicznych i politycznych nałożonych na Rosję ze względu na agresję jakiej Rosja dopuściła się wobec Ukrainy.

Rosja zakazuje eksportu drewna i wyrobów do "wrogich państw"Rosja zakazuje eksportu drewna i wyrobów do "wrogich państw"Fot. D.Jabłoński

W związku z napaścią, zdecydowana większość krajów europejskich i liczne państwa z innych regionów świata nałożyły na Rosję i wspierającą ją w wojnie Białoruś sankcje. Miedzy innymi dotyczą one wzporowadznie zakazu importu z tych krajów surowca drzewnego i wyrobów z drewna.

W ramach "odwetu" rosyjskie władze wprowadziły zakaz eksportu wielu grup produktów, w tym wyrobów z drewna, który obowiązywać ma do końca grudnia 2022r.

Zakaz eksportu wyrobów drzewnych z Rosji został wprowadzony dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr 100 z dnia 8. marca 2022r. Na podstawie tego przepisu wprowadzono zakaz eksportu z terenu Federacji Rosyjskiej następujących wyrobów drzewnych:
- 4401 21 Drewno roślin iglastych w postaci wiórów lub kawałków
- 4401 22 Z drzew innych niż iglaste
- 4403 Drewno surowe, nawet pozbawione kory lub bieli, lub zgrubnie obrobione
- 4408 Arkusze na forniry (włącznie z otrzymanymi przez cięcie drewna warstwowego), na sklejkę lub na podobne drewno warstwowe i inne drewno, przetarte wzdłużnie, skrawane warstwami lub obwodowo, nawet strugane, szlifowane, łączone na długość lub łączone stykowo, o grubości nieprzekraczającej 6 mm.

Zakaz dotyczy następujących krajów: Australia, Albania, Andora, Wielka Brytania, Kraje Unii Europejskiej, Islandia Kanada, Lichtenstein, Mikronezja, Monaco, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa, San Marino, Macedonia Północna, Singapur, USA, Tajwan, Ukraina, Czarnogóra, Szwajcaria, Japonia.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA