/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Ante-Holz uruchomiło nową linię produkcyjną CLT

Autor: oprac. red
Źródło: Ante-Holz
Data: 2022-03-15


Ante-Holz, niemiecka firma działająca w branży przerobu drewna, oficjalnie uruchomiła w miejscowości Berga (Saksonia-Anhalt / Niemcy) nową linię produkcyjną drewna klejonego krzyżowo CLT (Cross Laminated Timber) o wydajności 100.000 m3 paneli rocznie.

Ante-Holz uruchomiło nową linię produkcyjną CLT Ante-Holz uruchomiło nową linię produkcyjną CLT Fot. Google Maps

Produkcja CLT w Berga prowadzona będzie przez HBS Berga GmbH, spółkę zależną od Ante-Holz. Dostawcą technologii jest firma Ledinek, która odpowiedzialna była za dostawę i montaż urządzeń, jak również szkolenia pracowników.

Pierwsze panele CLT wyprodukowano w nowej fabryce w lipcu 2021r. Od tego czasu trwała optymalizacja parametrów pracy linii technologicznej w celu osiągnięcia zakładanej wydajności rzędu szacowanej na 100.000 m3 paneli CLT rocznie.

Linia pozwala na produkcję paneli o maksymalnych wymiarach 16m x 3,5m i grubości do 36cm. Składa się m.in. z systemu podawania i przygotowania tarcicy, pras odpowiedzialnych za klejenie poszczególnych warstw (Z-Press) oraz prasy łączącej warstwy w panel (X- Press). Sklejone panele CLT mogą zostać poddane procesowi szlifowania lub obróbce za pomocą centrów CNC.

Nowa fabryka zlokalizowana jest ok. 120 km na zachód od Lipska, w odległości 5 km od innego zakładu grupy Ante-Holz - Rottleberode. Ten wybudowany w 2007r. tartak specjalizuje się w produkcji tarcicy i drewna konstrukcyjnego. Posiada duże zaplecze w zakresie suszenia i strugania tarcicy. Razem zakłady stworzą kompleks pozwalający grupie Ante-Holz na sprawną obsługę klientów z branży budowlanej.

Ante-Holz GmbH to firma z blisko stuletnią tradycją. Posiada cztery zakłady produkcyjne w Niemczech i jeden w Polsce (w Kożuchowie) specjalizujące się w produkcji tarcicy, konstrukcyjnych elementów klejonych z drewna (KVH®, BSH i CLT), programu ogrodowego i peletu. Łączne zatrudnienie to ok. 1200 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA