/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Homag poszerza współpracę z Heesemann i rezygnuje z produkcji własnych szlifierek

Homag

Autor: oprac. red
Źródło: Homag
Data: 2022-03-04


Grupa Homag oraz firma Karl Heesemann Maschinenfabrik GmbH & Co. KG poinformował o poszerzeniu współpracy, której efektem będzie m.in. wycofanie się Homag z produkcji szlifierek szerokotaśmowych. W przyszłości Homag będzie w tym zakresie oferował rozwiązania Heesemann.

Christoph Giese, dyrektor zarządzający Karl Heesemann Maschinenfabrik i Frederik Meyer, wiceprezes wykonawczy jednostki biznesowej HOMAG Obróbka CNC.Christoph Giese, dyrektor zarządzający Karl Heesemann Maschinenfabrik i Frederik Meyer, wiceprezes wykonawczy jednostki biznesowej HOMAG Obróbka CNC.Fot. Homag

Oferta Grupy Homag w zakresie szlifierek szerokotaśmowych przeznaczonych dla klientów z sektora przemysłu drzewnego obejmowała dotychczas produkty sprzedawane pod dwoma markami: Homag oraz Bütfering. Teraz firma zadecydowała o zaprzestaniu własnego rozwoju i produkcji tego typu urządzeń. Ponieważ jednak strategicznym celem Grupy Homag pozostaje objęcie całego łańcucha procesów obróbki drewna, który oczywiście obejmuje również szlifowanie, spółka podjęła decyzję o podjęciu bliskiej współpracy ze specjalizującą się w projektowaniu i produkcji szlifierek taśmowych - niemiecką spółką Karl Heesemann Maschinenfabrik GmbH & Co. KG.

W ostatnich latach zakres asortymentu produktów oferowanych przez Grupę Homag znacznie się poszerzył. Rosnąca skala i różnorodność działalności wiąże się z koniecznością ciągłego wzrostu i inwestowania w obszarach B+R i produkcji oraz ciągłej rywalizacji z wąsko wyspecjalizowanymi konkurentami. Stara maksyma mówi: "Jeśli nie możesz pokonać wroga, to przyłącz się do niego".

-Koncentrujemy się na objęciu całego łańcucha procesów i związanej z tym satysfakcji naszych klientów. Dzięki firmie Heesemann znaleźliśmy idealnego partnera, aby móc nadal dostarczać naszym klientom zintegrowane rozwiązania w zakresie szlifowania i obejmować cały łańcuch procesów - mówi Frederik Meyer, wiceprezes wykonawczy, jednostki biznesowej Homag Obróbka CNC

-Jesteśmy w Hessemann bardzo zadowoleni z tej wspaniałej dla obu firm perspektywy. To wyjątkowa okazja, aby przenieść nasze wieloletnie partnerstwo na nowy poziom i po raz kolejny zademonstrować naszą wiedzę i siłę innowacji z korzyścią dla naszych klientów - komentuje Christoph Giese, dyrektor zarządzający Karl Heesemann Maschinenfabrik.

W ramach współpracy Heesemann poszerzy swoją ofertę szlifierek i w przyszłości zaoferuje pełną ofertę dla wszystkich segmentów przemysłu: od urządzeń podstawowych, po rozwiązania z najwyższej półki. W przypadku maszyn podstawowych Heesemann korzystać będzie z know-how firmy Homag.

Jak poinformowano, oprócz produkcji, Homag i Heesemann będą również ściśle współpracować w zakresie sieci sprzedaży i serwisu urządzeń. Homag zapewnia też, że nadal będzie świadczyć i zapewniać serwis (infolinia, serwis na miejscu i części zamienne) dla szlifierek dostarczanych dotychczas przez Bütfering i Homag. Heesemann przejmie w przyszłości odpowiedni serwis dla szlifierek dostarczanych przez Heesemann.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA