/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PAPIER i CELULOZA

Stora Enso zatrzymuje produkcję i sprzedaż w Rosji

Stora Enso

Autor: oprac. red
Źródło: Stora Enso
Data: 2022-03-02


Stora Enso ogłosiła, że wstrzyma produkcję i sprzedaż w Rosji do odwołania z powodu trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Stora Enso zatrzymuje produkcję i sprzedaż w RosjiStora Enso zatrzymuje produkcję i sprzedaż w RosjiFot. D.Jabłoński

-Wojna na Ukrainie jest nie do zaakceptowania i w pełni popieramy wszystkie sankcje. Teraz skupimy całą naszą uwagę na wspieraniu naszych klientów i pracowników - powiedziała Annica Bresky, prezes i dyrektor generalny Stora Enso.

Stora Enso posiada w Rosji trzy fabryki produkujące tekturę falistą i dwa tartaki. Łączne zatrudnienie w tym kraju to ok. 1100 osób. Spółka zaprzestanie również wszelkiego eksportu i importu do i z Rosji. Grupa podjęła działania, których celem jest zapewnienie surowców do dalszej produkcji z innych źródeł.

Sprzedaż Stora Enso w Rosji stanowi około 3% całkowitych przychodów Grupy i zdaniem zarządu, jej wpływ na sprzedaż i wyniki Stora Enso nie jest istotny.

Koncern Stora Enso działa w sektorze biogospodarki. Wywodząca się ze Skandynawii firma jest czołowym na rynkach światowych dostawcą materiałów odnawialnych w branży opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papiernictwa, a także jednym z największych prywatnych właścicieli lasów na świecie. Stora Enso posiada około 22.000 pracowników, a przychody grupy w 2021 roku wyniosły ok. 10,2 mld euro.

Stora Enso obecna jest również w Polsce. Działalność grupy obejmuje m.in. produkcję tarcicy i klejonego drewna konstrukcyjnego w tartaku w Murowie, produkcję papieru w fabryce w Ostrołęce oraz trzy zakłady produkcji opakowań z tektury falistej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA