/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Velux zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

Velux Polska

Autor: oprac. red
Źródło: Velux Polska
Data: 2022-03-02


Z końcem lutego Grupa Velux zawiesiła wszystkie swoje operacje w Rosji i na Białorusi. Zawieszenie nastąpiło cztery dni po wstrzymaniu wszystkich działań Velux na Ukrainie.

Velux zawiesza działalność w Rosji i na BiałorusiVelux zawiesza działalność w Rosji i na BiałorusiFot. Grupa Velux

Wszystkie operacje Velux w Rosji i na Białorusi zostają zawieszone do odwołania. Obejmuje to przyjmowanie, dostarczanie i obsługę zamówień. Systemy informatyczne zostały zamknięte, wszystkie transakcje finansowe pomiędzy Velux, a tymi krajami zostały zawieszone, a wszyscy pracownicy zostali odesłani do domów.

-Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla naszej firmy będzie zawieszenie do odwołania działalności w Rosji i na Białorusi. Uważamy, że ze względu na obecną sytuację nie możemy i nie powinniśmy kontynuować tam naszej działalności. Ubolewamy nad ogromnym wpływem, jaki ta decyzja ma na naszych lojalnych i oddanych pracowników na tych rynkach - mówi David Briggs, prezes Grupy Velux.

Wstrzymanie wszystkich działań na Ukrainie

W związku z poważną sytuacją na Ukrainie, 24 lutego wstrzymano wszystkie działania w ukraińskiej spółce handlowej, a wszyscy pracownicy zostali poproszeni o pozostanie w domach.

-Jest to naprawdę smutna i bardzo niefortunna sytuacja i martwimy się o naszych kolegów i partnerów biznesowych na Ukrainie - mówi David Briggs. -Jesteśmy w stałym kontakcie z nimi i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć - dodaje Briggs.

Velux Rosja - Rozpoczęcie działalności w 1991r., 66 pracowników.
Velux Białoruś - Rozpoczęcie działalności w 2002r., 6 pracowników.
Velux Ukraina - Rozpoczęcie działalności w 2001r., 23 pracowników.

Pomoc dla pracowników w Polsce

Jak poinformowano, w spółkach Velux w Polsce pracuje około 100 Ukraińców, większość w fabryce w Namysłowie. Kierownictwo firmy deklaruje, że robi wszystko co jest w jego mocy, aby im pomóc. Główne działania koncentrują się na sprowadzeniu rodzin pracowników do Polski. Stale monitorowane są też ich aktualne potrzeby. Nikt nie pozostanie bez wsparcia. Ponadto pracownicy Velux zaangażowali się w wiele akcji pomocowych, na przykład gnieźnieńskie fabryki organizują zbiórkę darów dla mieszkańców ukraińskich miejscowości we współpracy z miastem Gniezno.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA