/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PAPIER i CELULOZA

Mondi wstrzymuje produkcję na Ukrainie

Mondi Group

Autor: oprac. red
Źródło: Mondi Group
Data: 2022-03-01


W związku z wojną na Ukrainie, Grupa Mondi zawiesiła na czas nieokreślony produkcję w fabryce worków papierowych zlokalizowanej w zachodniej części kraju.

Mondi wstrzymuje produkcję na UkrainieMondi wstrzymuje produkcję na UkrainieFot. Mondi Group

Mondi Packging Bags Ukraine LLC w Żydaczowie k. Lwowa zajmuje się produkcją worków papierowych i zatrudnia około 100 osób. Jak poinformowano wstrzymanie produkcji związane jest z bezpieczeństwem pracowników.

Mondi prowadzi również działalność w Rosji, która stanowi około 12% przychodów Grupy. Na terenie Federacji Rosyjskiej Grupa posiada cztery zakłady produkcyjne, tym nowoczesny zakład zlokalizowany w Syktyvkarze (Republika Komi), wysokomarżowy i konkurencyjny cenowo, zintegrowany zakład obejmujący celulozownię, fabrykę papieru pakowego i niepowlekanego papieru wysokogatunkowego. Produkcja rosyjskich fabryk Mondi trafia głównie na rynek lokalny. Mondi w Rosji prowadzi również działalność związaną z gospodarką leśną.

Mondi Group to wywodzący się z Republiki Południowej Afryki, koncern zajmujący się produkcją papieru i opakowań z papieru oraz nowoczesnych materiałów na bazie celulozy. Jest m.in. największym w Europie producentem tektury i opakowań kartonowych. Grupa obecna jest również w Polsce poprzez m.in. fabrykę w Świeciu i 9 innych zakładów produkcyjnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA