/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Funkcjonalność przede wszystkim

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2022-02-08


Jeśli szukasz informacji na temat praktycznej i atrakcyjnej cenowo maszyny do finalnej obróbki drewna, takiej która nie będzie skomplikowana w obsłudze, nie zajmie dużo miejsca w twoim warsztacie i co najważniejsze, sprosta założeniom twoich projektów konstrukcyjnych, to dobrze trafiłeś – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! W niniejszym materiale przedstawimy najważniejsze cechy użytkowe strugarko-frezarek Wood-Mizer Woodworking i zapytamy specjalistów, którzy na co dzień zajmują się sprzedażą tych maszyn i doradztwem technicznym dla klientów, o ich opinie na temat maszyn Woodworking. Przekonajmy się zatem, czy wypowiedzi specjalistów z firmy Wood-Mizer – Radosława Adamkiewicza i Adriana Bugały, potwierdzą opinię na temat tych maszyn o ich funkcjonalności oraz bardzo wysokiej dokładności i sprawności działania.

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Fot. Wood-Mizer

Jakie jest przeznaczenie strugarko-frezarek Woodworking? Czy te urządzenia to naprawdę przełomowy i innowacyjny pomysł obróbki drewna?

Maszyny WM Woodworking to bardzo obszerna grupa urządzeń służących do obróbki końcowej materiału. Zaprojektowano je w latach 90-tych w Szwecji, a obecnie są produkowane i udoskonalane w zakładach Wood-Mizer zlokalizowanych w Polsce i w USA. Mówiąc o maszynach Woodworking, możemy wyróżnić maszyny do większej i mniejszej skali produkcji, przy czym do wszystkich typów tych maszyn można dobrać niezliczoną ilość narzędzi pomocniczych.

Radosław AdamkiewiczRadosław AdamkiewiczFot. Wood-Mizer

Podstawowym założeniem jakim kierowali się konstruktorzy tych urządzeń było stworzenie jednej maszyny wielofunkcyjnej, tak aby można było szybko i sprawnie uzyskać pożądany kształt materiału, odpowiednie wymiary i co ważne, odpowiednią jakość obrabianej powierzchni. „Maszyny Woodworking zostały stworzone, żeby ułatwić i usprawnić proces obróbki materiału, a w szczególności – zwiększyć prędkość obróbki, polepszyć jej jakość i dokładność, uzyskać powtarzalność wykonywania produkowanych wyrobów, umożliwić produkcję seryjną i oczywiście zwiększyć wydajność,” mówi Radosław Adamkiewicz, opiekun produktowy maszyn Wood-Mizer Woodworking.

Adrian BugałaAdrian BugałaFot. Wood-Mizer

Strugarko-frezarki Woodworking, dzięki swojej przemyślanej budowie i kompaktowym wymiarom, idealnie wpasowały się w potrzeby klientów indywidualnych oraz małych i średnich zakładów stolarskich. Prosta obsługa, małe rozmiary, duże możliwości przy niewygórowanej cenie spowodowały, że maszyny te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. „Nie potrzeba dużego nakładu finansowego oraz dużej przestrzeni dla tych maszyn, aby móc poszerzyć swój profil działalności, dodać kolejny etap obróbki materiału i spełniać wszelkie potrzeby, co w konsekwencji daje możliwość pozyskania nowych klientów,” stwierdza Adrian Bugała, doświadczony doradca techniczny klienta dla strugarko-frezarek Wood-Mizer.

 

W jakich projektach budowlanych maszyny Woodworking sprawdzą się najlepiej? Czy obsługa strugarko-frezarek jest łatwa i bezpieczna?

Dzięki szerokiej gamie modeli i ich funkcjonalności, maszyny Woodworking znajdą zastosowanie w niemal każdej branży i przy każdym projekcie, w którym wykorzystuje się drewno jako materiał konstrukcyjny. „W zależności od typu obrabiarki, możemy wytwarzać naprawdę szeroki asortyment wyrobów – różnego rodzaju i kształtu belki, deski, listwy, panele, wykończenia mebli, drzwi, półki, blaty, okna, ramy, uchwyty, zabawki, itd. Wszystko, co z drewna!” przekonuje Radosław Adamkiewicz.

Czy obsługa strugarko-frezarek jest łatwa i bezpieczna?Czy obsługa strugarko-frezarek jest łatwa i bezpieczna?Fot. Wood-Mizer

Maszyny Woodworking są stosunkowo proste w obsłudze i użytkowaniu, dlatego osoba bez dużego doświadczenia poradzi sobie z ich obsługą przy pomocy instrukcji obsługi dołączanej do każdej maszyny. Dodatkowo, klient może obejrzeć instrukcje video, które nagrywane są do każdego modelu maszyny, lub skorzystać z porad techników WMI. Maszyny są projektowane z myślą o użytkowniku, z uwzględnieniem zasad ergonomii, a jednocześnie przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. „Nasze strugarko-frezarki zostały zaprojektowane w ten sposób, aby spełniały wszystkie rygorystyczne normy obowiązujące w Unii Europejskiej dla tego typu wyrobów, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy,” wyjaśnia Radosław.  

 

Jaki pakiet korzyści otrzymuje klient wraz z zakupem strugarko-frezarki marki Wood-Mizer?

Dla firmy Wood-Mizer profesjonalna obsługa klienta i budowanie dobrych relacji było zawsze jednym z najważniejszych priorytetów działalności. Firma zdobyła uznanie i popularność wśród klientów z branży drzewnej, nie tylko dzięki oferowanym produktom klasy premium, ale również dzięki fachowej i miłej obsłudze klientów, którzy mogą liczyć na pomoc podczas wyboru maszyn, w trakcie zakupu i transportu, w okresie gwarancyjnym, jak i pogwarancyjnym. Stając się właścicielem jednej ze strugarko-frezarek, klient otrzymuje nie tylko wysokiej jakości produkt, ale również atrakcyjny pakiet korzyści.

Porównując strugarko-frezarki Wood-Mizer z maszynami marek konkurencyjnych, nie sposób nie zauważyć, że Wood-Mizer czerpie z bogatego, 40-letniego doświadczenia w produkcji traków taśmowych i brzeszczotów, a seria maszyn Woodworking to dziedzictwo szwedzkiej firmy MOReTENs, która opracowała strugarko-frezarki i z powodzeniem sprzedawała je na rynku skandynawskim przez kilka dekad. Szeroka wiedza ekspertów, wysokie standardy produkcji i sieć dystrybutorów działających w niemal każdym zakątku świata, sprawia że produkty WM Woodworking stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla klientów i mają duży potencjał rozwoju i doskonalenia w przyszłości.

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Fot. Wood-Mizer

„Istnieje możliwość kompleksowego wyposażenia strugarko-frezarek w dodatkowy zestaw akcesoriów, głowic, narzędzi dobieranych do konkretnego modelu, zwiększających ich funkcjonalność,” mówi Radosław Adamkiewicz. „Wszystkie maszyny Woodworking są ustawiane fabrycznie, a więc są gotowe do pracy zaraz po montażu elementów zdemontowanych jedynie na czas transportu. Stosujemy bardzo szczegółową kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Nasze maszyny są odpowiednio zakonserwowane i zabezpieczone na czas transportu.”

„Nasi klienci mogą korzystać z kompleksowego doradztwa technicznego oraz wsparcia serwisowego, a części i akcesoria dostępne są od ręki w naszych magazynach, ” przekonuje Adrian Bugała.

 

Przegląd najważniejszych cech użytkowych maszyn Woodworking

Zbudowanie maszyny do obróbki drewna, która byłaby wysoce funkcjonalna, kompaktowa, a przy tym dobrej jakości i niedroga, wymagało od inżynierów postawienia kilku zasadniczych założeń. Po pierwsze, maszyna powinna być wyposażona w kilka głowic napędzanych oddzielnymi silnikami, a wymiana noży skrawających powinna przebiegać szybko i łatwo. Po drugie, stół obróbczy, podawczy i odbiorczy powinny zapewniać stabilność, precyzję i wytrzymałość, która będzie miała duży wpływ na jakość wytwarzanych produktów. Kolejnym ważnym założeniem było zapewnienie ergonomicznej i bezpiecznej obsługi oraz sprawnej regulacji maszyny, tak aby operator mógł wydajnie pracować na stanowisku przez dłuższy czas. Ostatnią, niemniej ważną koncepcją, było nadanie maszynie kompaktowych gabarytów, przy zachowaniu odpowiedniej stabilności konstrukcji, osłonie ważnych podzespołów i wydajnym odciągu trocin z wnętrza maszyny.

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Fot. Wood-Mizer

Głowice, silniki napędowe i łatwo wymienne noże skrawające

Strugarki 4-stronne Wood-Mizer wyposażone są w kilka głowic skrawających (górna, dolna, prawa i lewa), umożliwiających uzyskanie określonego kształtu elementu drewnianego, po zaledwie jednym przejściu przez maszynę. „Przy jednym przejściu materiał zostaje obrobiony z 4 stron jednocześnie strugając i profilując materiał oraz nadając kształt,” zapewnia Adrian Bugała.

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Fot. Wood-Mizer

„Każda z głowic wyposażona jest w niezależny silnik, a napęd przekazywany jest za pomocą przekładni pasowej. Głowice mogą być załączane niezależnie według potrzeb, co przekłada się na redukcję kosztów za energię oraz zmniejszenie poziomu hałasu,” wyjaśnia Adrian.

Na wymianę noży w głowicach potrzebne jest od kilku do kilkunastu minut, a sama wymiana jest prosta i intuicyjna. To zasługa specjalnych nacięć na wałach poziomych, które upraszczają proces przezbrojenia głowicy.  

 

Stabilne stoły podawczo-odbiorcze i masywny stół obróbczy z żeliwa

Proces obróbki drewna wymaga stabilności i precyzji, a strugarko-frezarki Wood-Mizer są w stanie sprostać temu zadaniu dzięki solidnym stołom podawczo-odbiorczym, wykonanym ze stali ocynkowanej. „Dzięki stołom podawczym łatwiej wprowadza się materiał do maszyny nawet dużych rozmiarów i długości. To samo zyskujemy dzięki zastosowaniu stołu odbiorczego, dzięki czemu materiał wychodzący z maszyny prowadzony jest pewnie i stabilnie,” stwierdza Adrian.

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Fot. Wood-Mizer

Na specjalną uwagę zasługuje stół obróbczy, znajdujący się wewnątrz maszyny, w bezpośrednim sąsiedztwie głowic skrawających i wałków prowadzących materiał. Surowiec wykorzystywany do produkcji takiego stołu dostarczany jest przez zaufane i sprawdzone europejskie koncerny metalurgiczne, a proces sezonowania bloku żeliwnego trwa co najmniej 12 miesięcy, zanim trafi on na stanowisko obróbcze CNC. Dzięki wysokiej dbałości o szczegóły procesu wytwarzania stołu żeliwnego, udało się uzyskać imponujące właściwości tego ważnego elementu maszyny. Stoły żeliwne w maszynach WM Woodworking charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na ścieranie i odkształcenia, redukują przenoszenie drgań i zapewniają odpowiednią stabilność, nawet gdy wszystkie silniki elektryczne działają jednocześnie z pełną mocą.

 

Sprawna regulacja parametrów skrawania i łatwy dostęp do panelu operatora

Wysoki stopień funkcjonalności maszyn Woodworking wymusił na inżynierach opracowanie prostych sposobów ich regulacji i obsługi. „Regulacje oraz nastawy parametrów obróbki wykonuje się bardzo szybko i precyzyjnie za pomocą korby. Główny stół roboczy porusza się po 4 śrubach trapezowych co gwarantuje stabilność i dokładność nastaw/regulacji,” objaśnia Adrian Bugała. „Panel operatorski jest ergonomiczny i czytelny. Jest on umieszczony tak, aby był w zasięgu ręki. Znajduje się na nim wyłącznik główny zasilania, kontrolka sygnalizująca obecność napięcia, wyłącznik bezpieczeństwa oraz przyciski umożliwiające uruchomienie każdej z głowic skrawających oraz posuwu”.

 

Kompaktowa i masywna konstrukcja maszyn Woodworking

Niewielkie rozmiary w porównaniu do możliwości maszyny sprawiają, że możemy umieścić ją nawet w małym warsztacie, a wyposażenie niektórych modeli w kółka transportowe sprawia, iż maszyna staje się mobilna i po skończonej pracy możemy odstawić ją w inne miejsce robiąc tym samym miejsce na kolejne operacje. „Przy każdej z głowic skrawających znajduje się wylot trocin, dodatkowo każda z głowic jest odpowiednio zabudowana tak aby ukierunkować ruch trocin w stronę wylotu,” zauważa doradca techniczny. „Stalowa solidna obudowa zapewnia ochronę i bezpieczeństwo zarówno dla operatora podczas pracy jak i dla podzespołów maszyn takich jak - silniki, przekładnie, łańcuchy, itp.”

Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer.Fot. Wood-Mizer

Najlepsza oferta maszyn do obróbki drewna na rynku – potwierdzone!

Specjaliści z firmy Wood-Mizer nie pozostawiają cienia wątpliwości opisując maszyny WM Woodworking. Te maszyny naprawdę „robią dobrą robotę”. Wiedza i doświadczenie Radka Adamkiewicza i Adriana Bugały w obsłudze tych maszyn są najlepszym poręczeniem, że decydując się na strugarko-frezarkę firmy Wood-Mizer, wymagania i oczekiwania klientów zostaną w pełni spełnione, a w wielu przypadkach nawet przekroczone.  


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA