/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LOGISTYKA i MAGAZYNOWANIE

Pewny partner w kwestii regałów paletowych, wspornikowych - Logimax Polska

Autor:
Źródło: Logimax Polska
Data: 2022-01-18


Logimax Polska to znane przedsiębiorstwo konsultingowo-handlowe. Warto poznać jego ofertę i realizacje wykonywane przez firmę, a także świadczone usługi, takie jak optymalizacja magazynu czy przegląd regałów. Ponadto w artykule zostaną omówione zalety regałów paletowych, wspornikowych, a także wykorzystywanych w magazynach wózków widłowych.

Regały paletoweRegały paletoweFot. Logimax Polska

Czym zajmuje się firma Logimax Polska?

Logimax Polska jest cenioną na polskim rynku firmą konsultingowo-handlową. Działalność przedsiębiorstwa skupia się przede wszystkim na sprzedaży elementów wyposażenia magazynu i tworzeniu rozwiązań najodpowiedniejszych dla potrzeb danego miejsca. Wśród zadań firmy należy wspomnieć również o przeprowadzaniu audytów logistycznych wraz ze wdrożeniami wypracowanych koncepcji. 

Siedziba firmy mieści się w Katowicach, a jej właścicielem jest Bartłomiej Żubert. Logimax Polska jest na rynku już od ponad dziesięciu lat – przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 2011 roku. Od tego czasu może pochwalić się wieloma zadowolonymi Klientami oraz wdrożonymi realizacjami. 

Wśród produktów oferowanych przez Logimax Polska można znaleźć najwyższej jakości elementy wyposażenia dla nowoczesnych magazynów, takie jak między innymi regały paletowe, regały drive-in (również zaliczane do regałów paletowych) czy też regały wspornikowe.

Regały paletowe z oferty Logimax Polska – rozwiązanie do każdego magazynu

Dostępne w ofercie firmy Logimax Polska regały paletowe to rozwiązanie, które jest niesamowicie uniwersalne. Regały magazynowe paletowe są bardzo proste w konstrukcji, co pozwala na proste dostosowywanie ich pod potrzeby zróżnicowanych magazynów. To właśnie dzięki temu znajdują tak szerokie zastosowanie wśród wielu Klientów. Z łatwością można dopasować je do wymagań stawianych przez współczesną logistykę i organizację przechowywania towarów.

Regał paletowy to po prostu magazynowy regał, który w ramach półek ma palety wykonane z solidnego materiału. Funkcją wszystkich instalacji wykorzystywanych w przestrzeniach magazynowych jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – regały paletowe w tej roli sprawdzają się doskonale. Świetnie nadają się też do magazynowania towarów o zróżnicowanych gabarytach i formach. Łatwo dostosować regał magazynowy paletowy do wymagań przechowywania produktów pochodzących z dowolnej branży. 

Jednocześnie regał paletowy cechuje się niesamowicie prostą konstrukcją i jest wyprodukowany z tanich materiałów. Cena tego typu rozwiązania jest niska, co przekłada się również na niewielki koszt wdrożenia tego systemu magazynowania towarów do danego przedsiębiorstwa. Jak można łatwo wywnioskować, zalety stojące za wykorzystywaniem tego typu regałów zdecydowanie przewyższają koszty wdrażania tego rozwiązania. Poza wcześniej wspomnianymi zaletami, takimi jak niskie koszty oraz uniwersalność, warto podkreślić też, że regały paletowe magazynowe są:

  • łatwe do zastosowania w dowolnej przestrzeni. Regały paletowe sprawdzają się zarówno w dużych centrach logistycznych, jak i niewielkim magazynie rozwijającego się przedsiębiorstwa;
  • podatne na zmiany ustawienia. Z łatwością można zorganizować przestrzeń magazynową w sposób, który umożliwi łatwe zmiany zagospodarowania przestrzeni w razie potrzeby (na przykład dużej dostawy towarów czy konieczności sezonowej zmiany rozmieszczenia przechowywanych produktów); 
  • dostępne w wielu wersjach. W razie potrzeby podczas organizacji magazynu korzysta się z regałów o specyficznej specyfikacji, takich jak regały paletowe wjezdne i przejezdne, regały paletowe rzędne, regały ramowe paletowe, regały paletowe zewnętrzne. 

Warto wiedzieć, że nie wszystkie regały są ustawiane na tej samej zasadzie. 

Regały paletowe wjezdne (regały drive-in) i regały paletowe przejezdne (regały drive through) są bardzo często wykorzystywane w przestrzeniach magazynowych. W takich przestrzeniach korytarze robocze wózków widłowych mieszczą się pomiędzy konstrukcją regałów. W przypadku regałów drive-in dostęp jest z jednej strony regały, natomiast w przypadku regałów drive through – z obu stron regału. Regał paletowy wjezdny lub przejezdny tworzący korytarze robocze to dobre środowisko pracy dla wózków widłowych wysokiego składowania, które mogą pracować nawet przy bardzo wąskich korytarzach roboczych. 

Regały paletowe przesuwne dostępne w ofercie firmy Logimax Polska są wykorzystywane w specyficznym sposobie organizacji regałów – regały są ustawione w rzędach i umieszczone na szynach na podłodze magazynu. 

Istnieje wiele zalet mebli magazynowych, którymi są regały paletowe. Używane są przy organizowaniu większości przestrzeni magazynowych i umożliwiają sprawne zarządzanie przestrzeniami składowania. Wybór odpowiednich typów regałów do danej przestrzeni jest wykonywane na etapie planowania przestrzeni magazynowej, gdy są znane już ograniczenia przestrzeni i możliwości jej odpowiedniego zagospodarowania.

Co ważne, regały na palety euro (regały paletowe magazynowe) nie mają wad same w sobie. Należy jednak mieć na uwadze ich ograniczenia – na przykład sprawdzać, czy dany asortyment umieszczany na półce nie przekracza swojej wagi ograniczeń, które są podawane przez producenta danego regału. Odpowiednio przygotowany system regałów magazynowych może doskonale sprawdzać się nawet w przypadku przechowywania asortymentu o nietypowych kształtach czy rozmiarach. Warto też posługiwać się odpowiednim planem na wdrożenie regałów paletowych do swojego magazynu. Tego typu realizacjami zajmuje się firma Logimax Polska. Na stronie przedsiębiorstwa można zobaczyć między innymi realizacje z regałami paletowymi dla branży automotive.

Regały paletowe były wykorzystywane również w tworzeniu odpowiednich systemów przechowywania towarów dla wiodącego Klienta zajmującego się branżą szklanych opakowań. W tym przypadku kluczowe było, aby regały były stabilne i mogły przechowywać towary ciężkie i wielkogabarytowe. Rozwiązaniem stało się zastosowanie regałów paletowych z gniazdami pod kosze gitterbox. 

 

Wózki widłowe wykorzystywane w magazynach 

Magazynowanie towarów paletowych wymaga odpowiedniej infrastruktury i urządzeń - same regały nie są wystarczające, aby stworzyć odpowiedni system magazynowania. W magazynach jednym z najważniejszych używanych urządzeń jest wózek widłowy. Z tego względu w ofercie Logimax Polska znaleźć można najbardziej funkcjonalne wózki wielokierunkowe i wózki wysokiego składowania. 

Wózki wielokierunkowe

Wózki wielokierunkowe oferowane przez Logimax Polska producenta OMG Fiora to sprzęt do transportu materiałów na paletach. Urządzenia producenta OMG Fiora charakteryzują się nowoczesnością. Są bezpieczne i proste w obsłudze – operator obsługuje wózek widłowy wielokierunkowy Fiora za pomocą kierownicy i joysticka. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się w magazynach służących do przechowywania produktów między innymi w przemyśle drzewnym, stalowym, tworzyw sztucznych, a także w innych branżach, gdzie konieczny jest transport towarów o dużych gabarytach.

Wózki wysokiego składowania

Z kolei wózki wysokiego składowania to sprzęt, który świetnie sprawdza się w magazynach, gdzie stosuje się regały paletowe. Wózki wysokiego składowania to urządzenia cechujące się doskonałą jakością i niesamowicie precyzyjnym układem sterowania. Pojazdy tego typu okazują się bardzo zwrotne, co pozwala na stosowanie ich nawet w bardzo wąskich korytarzach roboczych.

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe produkowane przez Logimax Polska pozwalają na rozwiązania odmienne niż regały paletowe. Producent postawił na najwyższą funkcjonalność – regały wspornikowe doskonale nadają się do magazynowania wielkogabarytowych produktów podłużnych.

Regały wspornikoweRegały wspornikoweFot. Logimax Polska

Co ważne, regały wspornikowe Logimax Polska powstają na specjalne zamówienie Klienta i są dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdej hali magazynowej. Dzięki temu możliwe jest stworzenie systemu regałów umożliwiających niesamowicie wydajne wykorzystywanie całej powierzchni magazynowej. Regały wspornikowe cechują się wysokością od 2 do 10 metrów i na jeden wspornik od 50 do nawet 2000 kilogramów. Regały oparte na konstrukcji wspornikowej produkowane przez Logimax Polska powstają z profili walcowanych na gorąco IPE, co pozwala na uzyskanie ich ogromnej wytrzymałości.

Regały wspornikowe są często wykorzystywane w branży meblarskiej – specjaliści z firmy Logimax Polska wiedzą, że towary wielkogabarytowe i podłużne, takie jak płyty meblowe, w odpowiednich warunkach. Regały wspornikowe o dużej wytrzymałości to doskonałe rozwiązanie dla przechowywania tego typu towarów.

Usługi oferowane przez Logimax Polska

Poza licznymi produktami cechującymi się wysoką jakością Logimax Polska w swojej ofercie ma również działalność usługową. Wśród usług proponowanych przez przedsiębiorstwo znajdziemy między innymi przegląd regałów w Państwa przestrzeni magazynowej oraz możliwość optymalizacji magazynu.

Przegląd regałów

Przegląd regałów to usługa polegająca na kontroli stanu systemów regałowych w magazynie. Jest to obowiązkowe, co określa norma PN-EN 15635. Dzięki regularnym przeglądom systemów regałowych możliwa jest oszczędność czasu i pieniędzy.

Co zostaje sprawdzone w czasie przeglądu regałów?

  • stan konstrukcji pod względem obecności uszkodzeń mechanicznych;
  • stan zakotwieniu stóp regału z posadzką;
  • kompletność oznakowania regałów
  • ewentualne odchylenia od pionu;
  • poprawność składowania towarów;
  • stan powłok lakierniczych;
  • kompletność zabezpieczeń. 

Należy pamiętać, że poza regularnymi kontrolami sprawdzającymi kompleksowo stan systemów regałowych, konieczne są też codzienne oględziny, które mogą pomóc w dostrzeżeniu pojawiających się nieprawidłowości w konstrukcjach. 

Optymalizacja magazynu

Kolejną oferowaną przez Logimax Polska usługą jest optymalizacja magazynu i przestrzeni produkcyjnej, czyli kompleksowa usługa zawierająca w sobie audyt obecnych warunków, wyznaczenie obszarów, w których występują nieprawidłowości i sprawne ich rozwiązanie. Co więcej, w czasie optymalizacji magazynu opracowany zostaje również odpowiedni model organizacji magazynu i uporządkowywane są mechanizmy przepływu produktów z działem produkcyjnym. Pełny proces optymalizacji magazynu i przestrzeni produkcyjnej zakłada także, że zostanie zrealizowana i wprowadzona w życie koncepcja najbardziej opłacalna i optymalna dla firmy zarządzającej magazynem, a wdrożone rozwiązanie będzie można weryfikować.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA