/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Unihouse z kolejnym kontraktem na rynku niemieckim

Unihouse

Autor: oprac. red
Źródło: Unihouse
Data: 2022-01-18


13. stycznia br. Unihouse SA z siedzibą w Bielsku Podlaskim zawarł kolejny kontrakt w Niemczech dotyczący realizacji budynków modułowych w technologii szkieletu drewnianego.

Unihouse z kolejnym kontraktem na rynku niemieckimUnihouse z kolejnym kontraktem na rynku niemieckimFot. Unihouse

Stroną umowy dotyczącej realizacji projektu Neubau einer Seniorenresidenz w miejscowości Mittelkalbach (Niemcy) jest Carestone Projekt I GmbH z siedzibą w Hannoverze.

Przedmiotem kontraktu jest zaprojektowanie i budowa w technologii modułowej czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się 88 jednostek mieszkalnych dla pensjonariuszy domu seniora oraz 17 mieszkań dla opiekunów. Wartość umowy to ok. 6,6 mln euro netto, co stanowi równowartość ok. 29,9 mln zł netto.

Realizacja prac projektowych rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na III kwartał 2022 roku, pod warunkiem uzyskania przez zamawiającego pozwolenia na budowę. Termin zakończenia inwestycji ustalono na I kwartał 2023 roku.

Jak poinformowano, zawarcie kolejnej umowy świadczy o umacnianiu pozycji Unihouse na rynku niemieckim. Jest to zarazem pierwsza umowa spółki polegająca na realizacji domu seniora, dodatkowo zawarta z jednym z największych operatorów domów seniora w Niemczech, co nadaje tej współpracy perspektywiczny charakter.

Szacowana wartość portfela zamówień Unihouse w segmencie budynków modułowych jakie spółka ma zrealizować w roku 2022 i latach następnych wynosi obecnie ok. 286 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA