/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Unihouse: Kontrakty w Niemczech i Szwecji na łączną kwotę ok. 64 mln zł

Unihouse

Autor: oprac. red
Źródło: Unihouse
Data: 2021-12-27


Unihouse SA poinformował o podpisaniu w grudniu br. dwóch kontraktów dotyczących realizacji budynków w technologii modułowej w Szwecji i Niemczech. Ich łączna wartość to ok. 64 mln zł

Unihouse: Kontrakty w Niemczech i Szwecji na łączną kwotę ok. 64 mln złUnihouse: Kontrakty w Niemczech i Szwecji na łączną kwotę ok. 64 mln złFot. Unihouse

Pierwsza z umów zawarta została z AB Stångåstaden, spółką gminną z Linköping w Szwecji. Dotyczy realizacji inwestycji „Skattegården" polegającej na budowie budynku wielorodzinnego w technologii modułowej, w którym znajdzie się 46 lokali mieszkalnych. Ustalone wynagrodzenie wyniesie ok. 60,0 mln SEK netto (ok. 27 mln zł).

Jak poinformował o w komunikacie, to pierwszy kontrakt Unihouse w ramach programu „Allmänyttans Kombohus”, który obejmuje budowę dla szwedzkich spółek gminnych standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej.

Realizacja prac projektowych związanych z tą umową rozpocznie się w I. kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w II. kwartale 2022 roku, zaś zakończenie inwestycji w II. kwartale 2023 roku, pod warunkiem, że prace budowlane rozpoczną się po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na budowę, co powinno nastąpić nie później niż w II. kwartale 2022r.

Drugim kontraktem jest umowa zawarta z konsorcjum ARGE Künzelsau Taläckerallee dotycząca realizacji inwestycji pn. Künzelsau Taläcker w Künzelsau w Niemczech.

Jej przedmiotem jest zaprojektowanie i realizacja w technologii modułowej czterech budynków, w których znajdzie się łącznie 80 lokali mieszkalnych. Wartość umowy to 7,99 mln euro netto, co stanowi równowartość ok. 37 mln zł.

Realizacja prac projektowych rozpocznie się w I kwartale 2022 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kwartał 2022 roku, a zakończenie inwestycji na I kwartał 2023 roku.

Unihouse jest spółką zależną od Unibep SA. Specjalizuje się w produkcji budynków modułowych z wykorzystaniem szkieletu drewnianego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz