/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Pozbud zmieni nazwę na Compremum

Pozbud

Autor: oprac. red
Źródło: Pozbud
Data: 2021-12-14


Akcjonariusze Pozbud SA zatwierdzili zmianę nazwy spółki. Nowa nazwa spółki, który stanie się spółką-matką holdingu to Compremum SA

Pozbud zmieni nazwę na CompremumPozbud zmieni nazwę na Compremum

Pozbud (wcześniej Pozbud T&R) to wywodząca się z Lubonia k.Poznania spółka, której akcje notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Przez lata kojarzona była na rynku jako producent stolarki otworowej z drewna. W ostatnich latach firma rozwijała również działalność developerską. Po wyjściu ze spółki jej założycieli, rodziny Andrzejaków, nabrały rozpędu kolejne nowe kierunki biznesu.

-Zreorganizowaliśmy grupę kapitałową, zmieniliśmy charakter firmy i rozszerzyliśmy zakres działalności grupy o modernizację wagonów kolejowych oraz sektor OZE, w tym dewelopowanie elektrowni fotowoltaicznych i produkcję oraz sprzedaż magazynów energii w partnerstwie z naszym globalnym partnerem technologicznym, singapurską firmą Durapower. Umacniamy także naszą obecność na rynkach zagranicznych - mówi Łukasz Fojt, prezes Pozbudu.

-Szukając odpowiedniej nazwy zależało nam na takich konotacjach, jak silny zespół ekspertów o wysokich kompetencjach, nowoczesność, efektywność. Zależało nam również na podkreśleniu, że jesteśmy godni zaufania, a nasza marka powinna kojarzyć się z klasą premium, wyjątkowością oraz wysoką jakością tego, co mamy do zaoferowania na rynku. W rezultacie wybraliśmy z wypracowanych propozycji nazwę Compremum, co oznacza po francusku zrozumienie i co podkreśla to, jak bardzo nasza propozycja jest uszyta na miarę tego, czego potrzebuje nasz partner i klient - dodaje Fojt.

Obecnie Grupa Pozbud działa branży specjalistycznych prac budowlanych (spółka realizuje kontrakt GSM-R o wartości 721 mln zł) oraz stolarki otworowej. W październiku poinformowano o wydzieleniu tego drugiego segmentu do osobnej spółki - Wcześniej zarząd spółki podjął decyzję o zmianie marki produktów stolarki otworowej. Obecnie są one sygnowane logo "Slonawy".

W przyszłości grupa kapitałowa pod nową nazwą - Compremum - chce rozwijać się intensywniej w dwóch nowych obszarach działalności: modernizacji wagonów kolejowych oraz OZE.

W segmencie kolejowym Pozbud podpisał w konsorcjum z partnerem pierwsze umowy z PKP Intercity na 70,6 mln zł (modernizacja 14 wagonów), a spółka zamierza uczestniczyć w kolejnych przetargach organizgownych przez koleje.

W obszarze działalności OZE Grupa Pozbud jako developer realizuje farmę fotowoltaiczną o mocy 6,6 MW i podjęła działania zmierzające do rozbudowy inwestycji do 35 MW. Firma zawarła również porozumienie co do budowy w Polsce fabryki magazynów energii dla odbiorców europejskich, pozyskując za partnera globalnie działającą firmę technologiczną Durapower oraz specjalizującą się w rozwiązaniach typu Industrial Internet of Things (IIoT) firmę Elmodis.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA