DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Lepsza widoczność podczas wiercenia. Nowe wiertarki udarowe Boscha

BOSCH

Autor: BOSCH / opr.: JR
Źródło: BOSCH
Data: 2005-05-01


W marcu Bosch wprowadził do sprzedaży nowe wiertarki udarowe PSB 500 RE i PSB 550 RE Powerlight. Urządzenia posiadają dodatkową rękojeść, na której została umieszczona dioda LED oświetlająca miejsce wiercenia lub wkręcania. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo pracy w pomieszczeniach słabo oświetlonych.

Fot. Bosch

Wiertarka udarowa jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi. Służy do wiercenia w drewnie i metalu, a także w murze. Przy wyborze wiertarki zwracamy uwagę na wiele czynników np. moc, elektroniczną regulację obrotów czy ergonomię urządzenia, które mają wpływ na wygodę pracy.

Nowe wiertarki udarowe Boscha posiadają dodatkową rękojeść, na której została umieszczona dioda LED, zasilana standardową baterią AA. Dioda uruchamiana jest za pomocą przycisku, który znajduje się w dolnej części rękojeści. Takie rozwiązanie umożliwia bezpieczną pracę w miejscach słabo oświetlonych.

Dodatkowa rękojeść posiada ergonomiczny kształt i dobrze dopasowuje się do dłoni. Duża śruba motylkowa służy do zamocowania rękojeści we właściwej pozycji. Zintegrowany ogranicznik głębokości umożliwia precyzyjne wiercenie i wkręcanie.

Nowe modele wiertarek udarowych są wyposażone w silniki o mocy 500 oraz 550 W. System Electronic umożliwia płynną regulację obrotów, poprzez stopniowanie siły nacisku na włącznik. W rękojeści głównej zintegrowany jest także przełącznik obrotów w prawo/lewo. Dłuższą żywotność gwarantuje obrotowy szczotkotrzymacz. Maksymalna średnica wiercenia dla obu modeli wynosi: w betonie – 13 mm, w drewnie 20 mm.

Wydajniejszy model PSB 550 RE Powerlight wyposażony jest dodatkowo w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z innowacyjnym systemem Press+Lock umożliwiający łatwą i szybką wymianę wierteł.

Sugerowana cena detaliczna brutto, stan maj 2005:

  • -PSB 500 Powerlight (z uchwytem zębatym) 219 zł
  • -PSB 55 Powerlight (z uchwytem szybkozaciskowym Press+Lock) 299 zł


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz