/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Weinig chce dostarczać swoje rozwiązania technologiczne jako usługi

Wenig

Autor: oprac. red
Źródło: Wenig
Data: 2021-11-16


Grupa WEINIG planuje wdrożyć nowy model biznesowy. W ramach „Woodworking-as-a-Service“ (obróbka drewna jako usługa) klienci nie będą płacić jednorazowo za urządzenie, które staje się jego własnością, lecz dokonywać będą opłaty za użytkowanie urządzenia w stałych odstępach czasu.

Weinig chce dostarczać swoje rozwiązania technologiczne jako usługiWeinig chce dostarczać swoje rozwiązania technologiczne jako usługiFot. Weinig

Model biznesowy „Woodworking-as-a-Service“, który ma być wdrożony w ciągu najbliższych dwóch lat, oznaczać ma dla klientów możliwość rozliczania się za wykorzystywane urządzenia dostarczone przez Grupę Weinig zgodnie z ich rzeczywistym użyciem.

Na wdrożenie tego rozwiązania Weinig otrzymał wsparcie w ramach programu finansowania „InvestBW“ kraju związkowego Badenii-Wirtembergii. W ramach tego programu, firmy z siedzibą w Badenii-Wirtembergii mogą otrzymać dofinansowanie na projekty technologiczne z zakresu badań i rozwoju, ukierunkowane na nowe modele biznesowe i usługi oparte na wykorzystaniu danych (usługi inteligentne).

W ramach dofinansowanego projektu WEINIG będzie współpracować z Instytutem Fraunhofera oraz firmami Roth Steuerungstechnik i Hogra-Holz. Instytut Fraunhofera ze Stuttgartu wesprze konsorcjum najnowszymi metodami naukowymi i wiedzą ekspercką z zakresu modelowania biznesowego. Firma Roth Steuerungstechnik z Billigheim będzie pełnić w zespole rolę eksperta z zakresu oprogramowania i ważnego partnera w rozwoju technicznego zastosowania usługi. Hogra-Holz z Limbach będzie pełnić rolę klienta pilotażowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Dane

Maszyny są tak skomplikowane, że software zaczyna być droższy niż samo urządzenie ;)
Ciekawe, czy dane o tym co obrabiasz, będą wysyłane do centrali on-line, czy technik przyjedzie raz w miesiącu skopiować raport produkcyjny :)

Piotr k. [2]Odpowiedz na ten komentarz2021-11-19 07:24:52

Zgłoś nadużycie

To będą drogie usługi

Za drogo ...

Adam [401]Odpowiedz na ten komentarz2021-11-21 20:19:41

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz