/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Flokk buduje nową halę produkcyjno-magazynową w Turku

Autor: oprac. red
Źródło: Flokk
Data: 2021-10-14


Grupa Flokk rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej na terenie fabryki mebli biurowych w Turku, gdzie od 30 lat powstają produkty marki Profim.

Flokk buduje nową halę produkcyjno-magazynową w TurkuFlokk buduje nową halę produkcyjno-magazynową w TurkuFot. Flokk

Flokk, producent siedzisk biurowych, rozpoczął budowę nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej w Turku. Obiekt powstanie na terenie działki przy ul. Górniczej, na miejscu hali G16, którą w listopadzie 2019 roku strawił pożar. Prace budowlane potrwają około 12 miesięcy. Koszt inwestycji wyniesie ok. 50 mln zł.

W budynku zlokalizowane zostaną doki załadunkowe, przestrzeń produkcyjno-magazynowa o powierzchni blisko 8 tys. m2 oraz linie technologiczne. Łączna powierzchnia hali sięgnie ok. 12 tys. m2. Zgodnie z polityką firmy Flokk, wszystkie procesy technologiczne zlokalizowane w nowej hali, będą spełniać zasady zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to zarówno ograniczenia potencjalnie szkodliwego wpływu działalności obiektu na środowisko naturalne, jak i zwiększenia komfortu pracowników oraz najbliższego otoczenia. Dodatkowo, na etapie projektowania, hala została wyposażona w szereg rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa, w tym ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa to kolejna w tym roku inwestycja Flokk realizowana na terenie fabryki w Turku. We wrześniu tego roku ukończono budowę magazynu wysokiego składowania, który podwoił dostępne w zakładzie powierzchnie magazynowe. Nowy projekt zakłada dalszy rozwój tych zasobów, a także uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych.

-To dla nas ogromny powód do radości, że po wyzwaniach, z którymi przyszło nam się zmierzyć w ostatnich latach, możemy dziś mówić o nowych projektach i planach rozwoju firmy - mówi Piotr Chełmiński, prezes zarządu Flokk sp. z o.o. -Po tragicznych wydarzeniach z 2019 roku, chcieliśmy nie tylko przywrócić nasz potencjał, ale przede wszystkim wykorzystać to zdarzenie jako katalizator do zmiany na lepsze dla naszych pracowników, partnerów i klientów - dodaje Chełmiński.

Po wchłonięciu Profimu przez Flokk, wielkopolski zakład stał się jednym z trzech wiodących ośrodków produkcyjnych grupy. W 2021 roku do Turku została przeniesiona produkcja szwajcarskiej marki Giroflex, a w przyszłym roku w tej lokalizacji powstawać mają także meble szwedzkiej marki Offecct.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz