/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Wniosek do NIK o kontrolę w Lasach Państwowych

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2021-10-12


Posłanka klubu Lewicy Anita Sowińska poinformowała na konferencji prasowej o złożeniu wniosek do prezesa NIK Mariana Banasia o kontrolę w Lasach Państwowych. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, skontrolowany zostanie m.in. system wynagrodzeń.

Wniosek do NIK o kontrolę w Lasach PaństwowychWniosek do NIK o kontrolę w Lasach PaństwowychFot. D.Jabłoński

-Lasy Państwowe zarządzają ogromnym majątkiem publicznym - ¼ powierzchni kraju i budżetem ok. 9 miliardów złotych - informuje Anita Sowińska. -Łapę na polskich lasach położył Zbigniew Ziobro i jego świta. Lasy są wycinane na potęgę, a pieniądze z wyrębu są przeznaczane na wysokie wynagrodzenia dla dyrektorów bez kompetencji i ekspertów od PR politycznego, a także fundacje i kościoły - dodała.

Kontrola NIK, o którą wnioskuje posłanka klubu Lewicy, dotyczyć ma polityki kadrowej i wynagrodzeń w Lasach Państwowoych, która ma obejmować: proces wyłaniania kadr, wymagane kompetencje kadry zarządzającej oraz zasady wynagrodzeń, w tym dodatkowych benefitów, jak np. zakup nieruchomości (majątku publicznego) przez zarządzających za 5% ceny przez kierownictwo LP.

-Liczę na to, że NIK oprócz szczegółowej analizy sytuacji zaproponuje również rekomendacje odnośnie zmian systemowych. Nowa Lewica ma w swoim programie reformę Lasów Państwowych, w tym odpolitycznienie stanowisk kierowniczych - mówi Sowińska.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz