/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Binderholz stanie się największym przedsiębiorstwem tartacznym w Europie

Autor: oprac. red
Źródło: Binderholz
Data: 2021-10-11


Grupa Binderholz przejmuje BSW Timber Ltd., największą firmę działającą w branży leśno-tartacznej w Wielkiej Brytanii. Dzięki fuzji Binderholz stanie się największym europejskim producentem tarcicy.

Binderholz stanie się największym przedsiębiorstwem tartacznym w EuropieBinderholz stanie się największym przedsiębiorstwem tartacznym w EuropieFot. Tony Hackney

Jak poinformowano, Binderholz osiągnął już porozumienie z Endless LLP, większościowym udziałowcem spółki BSW Timber. Przejęcie ma zostać zakończone do końca tego roku, po uprzednim uzyskaniu odpowiednich zgód urzędów w Austrii i Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, po integracji zachowana zostanie marka BSW, a obecny zarząd brytyjskiej spółki będzie nią nadal kierował. Po przejęciu Binderholz i BSW planują przeprowadzić znaczący program inwestycji kapitałowych w zakładach, który ma zwiększyć wydajność i poszerzyć możliwości biznesowe.

Firma BSW Timber została założona w 1848 roku w Earlston w Szkocji i posiada zdolność produkcyjną ponad 1,2 mln m3 tarcicy rocznie. Firma, która zatrudnia około 2000 pracowników, prowadzi siedem tartaków w Wielkiej Brytanii, jeden tartak na Łotwie i siedem innych zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii. BSW działa w całym łańcuchu wartości przemysłu tartacznego: od zrównoważonej gospodarki leśnej i pielęgnacji lasu – z możliwością posadzenia do 50 mln wysokiej jakości sadzonek rocznie – poprzez pozyskiwanie drewna, produkcję tartaczną, obróbkę i sprzedaż drewna oraz energię z biomasy.

Dzięki przejęciu BSW Timber, Binderholz stanie się największą firmą w branży tartacznej i przetwórstwa drewna litego w Europie, zatrudniającą łącznie około 5000 pracowników w 29 lokalizacjach w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Łotwie, Finlandii i USA. Ten krok wzmacnia pozycję firmy Binderholz na rozwijającym się rynku brytyjskim, który charakteryzuje się dużym popytem na tarcicę, lite drewno, konstrukcje drewniane oraz produkty do majsterkowania. Wielka Brytania aktywnie działa w zakresie wdrażania idei zielonej gospodarki, co znalazło odzwierciedlenie w stałym tempie wzrostu budownictwa drewnianego, neutralnego pod względem emisji CO2 na przestrzeni lat.

-BSW i Binderholz doskonale się uzupełniają, aby konsekwentnie kontynuować długofalową strategię rozwoju i zrównoważonego rozwoju grupy. Wspólnie zapewnimy w przyszłości najwyższe bezpieczeństwo dostaw dzięki wysokiej jakości i zrównoważonej produkcji produktów dla klientów i partnerów - wskazuje Reinhard Binder, CEO Binderholz.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

a w kraju nad Wisłą to nie było takie łatwe

a z Polski firma Binderholz wyszła. Moim zdaniem nie do końca może rozumiała specyfikę naszego rynku.

Wrinks [176]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-15 08:11:31

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA