/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

IKEA zapowiada przeniesienie części produkcji mebli do Turcji

Reuters

Autor: oprac. red
Źródło: Reuters
Data: 2021-10-06


IKEA planuje przenieść część produkcji realizowanej dotychczas w krajach Azji do Turcji. Działanie ma być remedium na problemy występujące w globalnych łańcuchach dostaw oraz wysokimi kosztami transportu.

IKEA zapowiada przeniesienie części produkcji mebli do TurcjiIKEA zapowiada przeniesienie części produkcji mebli do TurcjiFot. D.Jabłoński

Szwedzki koncern zamierza zainwestować w Turcji w produkcję mebli takich jak fotele, regały, szafy i szafki kuchenne. Obecnie produkty te powstają w fabrykach zlokalizowanych we wschodniej Azji, a następnie są wysyłana na rynki Bliskiego Wschodu lub Europy.

-Ze względu na problemy z dostawami, z jakimi mieliśmy do czynienia podczas pandemii (Covid), staramy się zwiększyć produkcję w Turcji - powiedział agencji Reuters dyrektor finansowy IKEA Kerim Nisel. -Koszt dostawy kontenera ze wschodniej Azji wzrósł do 12. 000 USD z 2000 USD przed wybuchem COVID-19 w zeszłym roku - poinformował Nisel dodając, iż bardziej racjonalna jest produkcja bliżej miejsca sprzedaży.

IKEA posiada w Turcji siedem sklepów i eksportuje z tego kraju trzy razy więcej niż importuje. Do tej pory w Turcji powstawały przede wszystkim wyroby tekstylne, szklane, ceramiczne i metalowe, które IKEA wysyła do swoich sklepów na całym świecie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz