/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DREMA 2021 - STREFA WIEDZY DREWNO.PL

Agencja AMK prezentuje: Frezarka CNC SmartBench Yetitool

Agencja AMK

Autor:
Źródło: Agencja AMK
Data: 2021-09-12


Podczas nadchodzących targów DREMA, Agencja AMK przeprowadzi w Strefie Wiedzy Drewno.pl m.in. pokazy pracy frezarkI CNC SmartBench Yetitool.

Agencja AMK prezentuje: Frezarka CNC SmartBench YetitoolAgencja AMK prezentuje: Frezarka CNC SmartBench YetitoolFot. Agencja AMK

Innowacyjna, intuicyjna i mobilna frezarka CNC SmartBench brytyjskiej firmy Yetitool z możliwością obróbki w 3 osiach, to idealne rozwiązanie dla każdego zakładu, dysponującego ograniczonym budżetem i ilością miejsca w warsztacie. Obsługa frezarki jest bardzo łatwa, prosta i intuicyjna. Odbywa się poprzez kolorowy wyświetlacz dotykowy. Przenoszenie programów obróbkowych w formacie Gcode na SmartBench może odbywać się poprzez sieć WiFi (aplikacja SmartTransfer) lub USB. Do samego programowanie można wykorzystać wbudowaną aplikację ShapeCutter (frezowanie prostych geometrii) oraz zaawansowane oprogramowanie CAD/CAM, np. Fusion360, Vectric, SolidWorks itp.

Szybkie, proste i precyzyjne ustawianie agregatu frezującego w osi Z oraz pozostałych osiach, umożliwia dotykowy Interfejs. Maszyna jest wyposażona w podwójne śruby prowadzące w osi Z, które zwiększają sztywność ruchu. SmartBench posiada także laser ułatwiający pozycjonowanie frezarki na materiale. Na maszynie można obrabiać zarówno małe elementy jak i całe płyty stolarskie – zakres roboczy maszyny wynosi 2500 x 1250mm. Maksymalna grubość obrabianego materiału wynosi 150 mm. Producent gwarantuje tolerancję wyfrezowanego elementu na poziomie +/- 0,5 mm. Frezarka posiada silnik frezerski YetiTool SC1 o mocy 1000 W wyposażony w uchwyt z tulejką zaciskową ER16, który zapewnia wysoką dokładność ruchu obrotowego wrzeciona.

Projekt Dinozaur - elementy wycięte z płyty MDF za pomocą frezarki SmartBenchProjekt Dinozaur - elementy wycięte z płyty MDF za pomocą frezarki SmartBenchFot. Agencja AMK

Maszyna ponadto została wyposażona w przyłącze z funkcją autostartu, które umożliwia podłączenie warsztatowego lub stacjonarnego urządzenia odciągowego (które nie jest częścią zestawu). Maksymalny załadunek przy równomiernym rozłożeniu materiału wynosi 100 kg.

Ważną zaletą SmartBench jest jej szybki montaż – zajmuje on zaledwie 3 minut i frezarka natychmiast nadaje się do pracy. Taka samą ilość czasu należy przeznaczyć na demontaż urządzenia, np. w celach transportowych. SmartBench o maksymalnej długości 2,8 m może być transportowany w vanie SWB.

Frezarka pozwala na obróbkę miękki i twardych gatunków drewna, materiałów drewnopochodnych (płyta stolarska, wiórowa laminowana/ surowa, MDF), tworzyw sztucznych, materiałów mineralnych takich jak Corian, Staron, szkła akrylowego, czy blachy aluminiowej.

Yetitool - Głowica CNC StylusYetitool - Głowica CNC StylusFot. Agencja AMK

W 2021 w ofercie producenta pojawiło się nowe, ciekawe oprzyrządowanie do frezarki SmartBench, znacząco zwiększające jej możliwości. Jest to głowica CNC Stylus. Konstrukcja oprzyrządowania została opracowana tak, aby zapewnić stałą siłę nacisku narzędzia na powierzchnię materiału. Funkcjonalność umożliwia stosowanie szerokiej gamy narzędzi pozwalając na wykonywanie równych cięć oraz gładkich linii. Aby zapewnić całkowitą elastyczność, uchwyt został wyposażony w system tulejek zaciskowych ER25 pozwalających na montaż narzędzi o średnicy od 8 do 16 mm. Dzięki głowicy CNC Stylus, SmartBench może być wykorzystany do rysowania, kreślenia, pisania, wycinania itp. Zestaw CNC Stylus składa się z głowicy, tulejek zaciskowych ER25: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 i 16 mm (pozwalających na zainstalowanie potrzebnego do danego projektu narzędzia), głowicy do montażu ostrzy do cięcia winylu, zestawu 15 ostrzy do cięcia folii/winylu (5 x 30º, 5 x 45º, 5 x 60º), zestawu 4 markerów – Sharpies oraz oprzyrządowania do ustawienia wysokości ostrza. Już sam zestaw pozwala na natychmiastową realizację projektów.

Producent YetiTool nie narzuca konkretnych narzędzi, ale pozwala użyć każdego narzędzia o średnicy od 8 do 16 mm, które mamy pod ręką - czyli dowolnych pisaków, ołówków, cienkopisów, kredek, mazaków, flamastrów i innych narzędzi. CNC Stylus jest kompatybilny także z innymi frezarkami CNC wyposażonymi w kołnierz mocujący o średnicy 43 mm.

Dystrybucję urządzeń Yetitool w Polsce prowadzi Agencja AMK

Pokazy pracy frezarki będzie można zobaczyć w Strefie Wiedzy Drewno.pl podczas targów DREMA w Poznaniu w dniach 14-17. września 2021r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA