/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

DREMA 2021: Przyznano Złote Medale Grupy MTP

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa MTP
Data: 2021-09-07


Złote Medale Grupy MTP targów DREMA 2021 zostały przyznane. Ta prestiżowa nagroda trafi do sześciu wystawców tegorocznej edycji. Zwycięskie produkty walczą teraz w internetowym głosowaniu o tytuł Złoty Medal – Wybór Konsumentów.

DREMA 2021: Przyznano Złote Medale Grupy MTPDREMA 2021: Przyznano Złote Medale Grupy MTPFot. Grupa MTP

W konkursie wyróżnione zostały produkty, które zyskały pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury. W jego skład wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie, odznaczających się szczególnymi walorami, obejmującymi nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych, ekonomiczność produktu i jego walory eksploatacyjne, oddziaływanie produktu na środowisko (w tym: metody regeneracyjne, recycling, biodegradowalność) i oszczędność zużycia materiałów i energii, a także funkcjonalność produktu i jego estetykę.

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji - plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują internauci. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej www.zlotymedal.com i trwa do 9. września 2021r.

Na liście nagrodzonych produktów znalazły się:


Fot. Maximer

Automatyczny Trak Tarczowy SKYWOOD A550

MAXIMER LLC

Czterowałowa kantówka SKYWOOD A550 posiada sterowanie CNC, dzięki czemu nie ma potrzeby zatrzymywania procesu cięcia, aby ponownie wyregulować piły i uzyskać inną szerokość pryzmy. Piły na wałach są przebudowywane automatycznie, przy czym każdy wał posiada teleskopowy system pił. Same wałki poruszają się w górę i w dół, co umożliwia uzyskanie różnych rozmiarów pryzmy. Dzięki temu na wyjściu zwiększa się ilość wysokiej jakości materiału i nie ma potrzeby sortowania kłód do przecierania.

Fot. N-Pol


Frez Kompresyjny z węglika spiekanego V809.XB - Silent TURBO-3

FHU N-POL Krzysztof Noga

Frez do pracy podczas nestingu, rozkroju płyt wiórowych, MDF czy HPL. Jego największa zaletą to wysoka wydajność możliwość pracy nawet do 30 metrów na minutę posuwu, cicha i spokojna praca. Niespotykana geometria ostrzy w układzie kompresyjnym chroniona jest wzorem towarowym. Niska cena narzędzia w porównaniu do narzędzi z ostrzami PCD.

Fot. Felder


PCS® Bezkontaktowy System Bezpieczeństwa

FELDER KG / FELDER GROUP POLSKA Sp. z o.o.

PCS PREVENTIVE CONTACT SYSTEM to rewolucyjna, światowa innowacja w systemach bezpieczeństwa dla pilarek formatowych. Sprawia, że urazy dłoni odchodzą w przeszłość przez eliminację zagrożenia w momencie jego wykrycia. Udowadnia, że bezpieczeństwo nie musi być drogie, gdyż jest nieinwazyjny i od razu gotowy do ponownego użycia. Nie wymaga też dodatkowych nakładów w konserwację i jest odporny na pył.


Fot. Polska Grupa CNCPloter frezujący 2030ATC 4 AXIS

POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski

Ploter frezujący 2030 ATC 4 AXIS to nowość w ofercie firmy. Odpowiadając na coraz większe potrzeby naszych klientów przygotowano innowacyjne rozwiązanie jakim jest dodanie do plotera czwartej osi w postaci wrzeciona uchylnego. Otwiera to przed użytkownikiem wiele nowych możliwości obróbki materiału. Wykonywanie na jednej maszynie kilku rodzajów obróbek to rozwiązanie ekonomiczne i wysoce funkcjonalne.


Fot. Iskra

Pozycjoner ISKRY RX2

ISKRA Krzysztof Brzeziński / K&K Katarzyna Brzezińska

Pozycjoner ISKRY RX 2 jest odpowiedzią na problemy klientów z budową stanowisk do pracy ISKRĄ przy obróbce dużych elementów. Dwa elementy z aluminium pozwalają na niezwykle precyzyjną pracę bez jakiegokolwiek dedykowanego ISKRZE stołu zarówno na płaszczyznach formatek, jak i na sztorcach.


Fot. Navara

Stół szlifierski RODONIT

NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara

Zoptymalizuj produkcję i wyeliminuj wyrzut pyłu poza strefę szlifowania. Stół RODONIT jest nową jakością na rynku systemów odpylania stanowisk szlifierskich z własnym odciągiem. Praca przy stole gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort pracy, które się opłaca. Wysoka sprawność oraz parametry filtracji sprawiają, że stół szlifierski jest produktem ekoinnowacyjnym.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz