/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Swiss Krono zakończyło inwestycję związaną z budową centrum logistycznego

Autor: oprac. red
Źródło: Swiss Krono
Data: 2021-09-02


31. sierpnia 2021r. otwarto nowe Centrum Logistyczne w fabryce płyt drewnopochodnych Swiss Krono w Żarach. Inwestycja warta ponad 24 mln zł połączyła w jeden wspólny ciąg komunikacyjny i logistyczny cztery wielkopowierzchniowe magazyny, zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania oraz nowy terminal. Wprowadzone zmiany optymalizują dotychczasową gospodarkę magazynową i pozwalają na realizację kolejnych inwestycji w obiekty magazynowe.

Swiss Krono zakończyło inwestycję związaną z budową centrum logistycznegoSwiss Krono zakończyło inwestycję związaną z budową centrum logistycznegoFot. Swiss Krono

-Dziś w Swiss Krono ładujemy rocznie 50.000 tirów, w tym procesie będą nas wspierać nowoczesne rozwiązania technologiczne oparte o technologię radiową, jak i laserową. W ten sposób skracamy czas dotarcia naszych produktów do klientów. Naszym kolejnym celem jest budowa zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania dla płyt meblowych oraz magazyn konfekcjonowania towarów - poinformował na spotkaniu Maciej Karnicki, Prezes Zarządu Swiss Krono sp. z o.o.

-Przy planowaniu tej inwestycji zadbaliśmy też o czynnik ludzki. Ważnym aspektem jest fakt, że czas załadunku ulegnie skróceniu o 20%, tym samym skróci się czas pobyty kierowcy na terenie naszej firmy. Wiemy też, jak ważne jest aby kierowcy po załadunku mogli chwilę odpocząć, wziąć prysznic czy też spożyć posiłek. W tym celu przygotowaliśmy specjalny węzeł sanitarny oraz stołówkę. Dodatkowo zadbaliśmy o bezpieczeństwo kierowców, jak i pracowników Swiss Krono, co ma niebagatelne znaczenie w obecnym czasie w kontekście globalnego zagrożenia dla zdrowia wynikających z COVID-19. System rejestracji, załadunku czy wyrejestrowania samochodu odbywa się bez konieczności interakcji kierowcy z pracownikami SWISS KRONO, jest bezobsługowy i intuicyjny. Wierzymy, że w ten sposób wpływamy bezpośrednio na jakość naszej obsługi, ale i bezpieczeństwo na drogach – podsumował Piotr Kaczmarek, Dyrektor ds. Logistyki w SWISS KRONO sp. z o.o.

Inwestycja jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku szczególnie w zakresie logistyki. Generalną wykonawcą robót budowlanych była firma TANDEM sp. z o.o. z Żar.

Swiss Krono sp. o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl). Fabryka w Żarach produkuje rocznie około 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych oraz eksportuje swoje wyroby do 70 krajów na wszystkich kontynentach. Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. W polskich zakładach zatrudnionych jest ponad 1.100 osób, a cała grupa Swiss Krono zatrudnia ponad 5.500 pracowników w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie, Węgrzech oraz Rosji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz