/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Spółka Polskie Domy Modułowe otrzymała wsparcie Polskiej Strefy Inwestycji

Autor: oprac. red
Źródło: Pomorska SSE
Data: 2021-08-31


Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyznał spółce Polskie Domy Modułowe decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Spółka chce odegrać istotną rolę w procesie transformacji sektora budowlanego w zakresie stosowania ekologicznych technologii oraz materiałów w oparciu o krajowe zasoby naturalne (drewno) oraz niewykorzystany potencjał przemysłu w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Spółka Polskie Domy Modułowe otrzymała wsparcie Polskiej Strefy InwestycjiSpółka Polskie Domy Modułowe otrzymała wsparcie Polskiej Strefy InwestycjiFot. Pomorka SSE

Oficjalnie decyzję o przyznaniu wsparcia w dniu 9. lipca wręczyli przedstawicielom spółki Ireneusz Zyska Wiceminister Klimatu i Środowiska oraz Maciej Kazienko Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt Polskich Domów Modułowych dotyczy uruchomienia linii produkcyjnej prefabrykowanych modułów mieszkaniowych w Cierpicach k. Torunia. W zakładzie prowadzona będzie też realizowana produkcja tarcicy i wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych.

Realizacja celu głównego, jakim jest uruchomienie linii produkcyjnej modułów mieszkaniowych, przyczyni się ma do wykonania celów strategicznych spółki PDM, zmierzających do zwiększenia zainteresowania w Polsce wykorzystaniem drewna do wznoszenia wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych i w konsekwencji, zwiększenia udziału (podaży) ekologicznych budynków mieszkalnych. Planowane nakłady inwestycyjne to 61,5 mln zł.

Polskie Domy Modułowe sp. z o.o. powstała w kwietniu br. i jest w 100% spółką zależną od Andrewex sp. z o.o. będącej częścią Grupy kapitałowej Andrewex - ABWood.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA