/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLE KUCHENNE

Która zmywarka do zabudowy jest odpowiednia dla Twojej kuchni?

Autor:
Źródło: Terg
Data: 2021-08-25


Jeśli decydujesz się na zakup zmywarki odpowiedniej dla Twojej kuchni, to musisz wziąć pod uwagę jej szerokość, montaż oraz funkcjonalności. To podstawowe wartości, które decydują, czy dany model będzie pasował do wnętrza i wystroju przestrzeni kuchennej. Warto zdecydować się na sprawdzony model, który cechuje się bezawaryjnością i jego cena jest na poziomie akceptowalnym przez Ciebie. Rynek nasycony jest różnymi egzemplarzami - lepszymi i gorszymi. Który wybrać, by później nie żałować? W tym artykule pomożemy w decyzji, która zmywarka do zabudowy jest odpowiednia dla Twojej kuchni.

Która zmywarka do zabudowy jest odpowiednia dla Twojej kuchni?Która zmywarka do zabudowy jest odpowiednia dla Twojej kuchni?Fot. Terg

Jaki rozmiar wybrać?

W tej chwili najczęściej spotykanym modelem jest zmywarka 45 cm szerokości. Jeśli masz więcej miejsca, to sprawdź modele na 60 cm. Między różnymi markami występują oczywiście drobne różnice, jednak najbardziej popularne wymiary to:

  • 81,5 x 44,8 x 55 cm,
  • 81,5 x 59,8 x 55 cm.

W niektórych egzemplarzach programatory są zaokrąglone, w innych płaskie. To sprawia wyżej wspomniane różnice w okolicy milimetra. Natomiast te długości mogą być decydujące, gdy przychodzi do wpasowania urządzenia w meble. Na przykład zmywarka Bosch generalnie ma bardziej zaokrąglony front, przez co nie do końca będzie pasować do idealnie prostych szafek. Alternatywą są urządzenia z jednym koszem, jednak są mało wydajne, a potrafią kosztować tyle samo, co z większą liczbą koszy.

Montaż - na co zwracać uwagę?

Zmywarka do zabudowy może przysporzyć kilka problemów podczas montażu. Przed zakupem dowiedz się, jaki front będzie montowany. Uniknij sytuacji, w której drzwi od zmywarki będę blokowane przez blat szafki. W takim wypadku dokup specjalny zawias, który pozwoli dostosować front do każdej zmywarki. Prawidłowo zamontowana zmywarka powinna być na sztywno, czyli nic nie powinno przesuwać się oraz latać. Pamiętaj również o prawidłowym wypoziomowaniu urządzenia. Tak, by podczas pracy stało stabilnie i nie generowało dodatkowych wibracji w pomieszczeniu. Może to być uciążliwe.

Funkcje programatorów

Programatory w zmywarkach możemy podzielić na dwa typy:

  • zintegrowane - nie widzimy go po zamknięciu drzwi, ponieważ jest zabudowany od góry,
  • widoczne - wbudowane w panel frontowy, czyli po zamknięciu drzwi cały czas mamy do niego dostęp.

Pierwszy typ jest najczęściej w zmywarkach do zabudowy, drugi rzadziej - jednak też się zdarza. Przykładem może być zmywarka Whirlpool, która oferuje jedno i drugie rozwiązanie. Zatem możesz mieć dowolność wyboru.

O czym pamiętać przy użytkowaniu?

Dostosuj parametr twardości wody. Znajdziesz go u swojego dostawcy wody. Dzięki temu dobierzesz właściwe dozowanie nabłyszczacza oraz soli. Skutkiem błędnego dopasowania może być złe domywanie naczyń lub rdzewienie wewnątrz. Czyść swoją zmywarkę właściwymi preparatami, które dostępne są w wielu dyskontach oraz sklepach specjalistycznych. Pamiętaj o uzupełnianiu soli, ponieważ dzięki temu zmywarka nie rdzewieje i regeneruje się. Do mycia stosuj tabletki, żele i płyny od sprawdzonych producentów. Uzupełniaj stosownie nabłyszczacz w specjalnym dozowniku. To sprawi, że naczynia po umyciu będą lśniły i przyjemnie pachniały.

Wybierz model, który spełniał będzie swoje zadania. Na pewno lubisz naczynia wyglądające jak nowe. Dlatego, jeśli chcesz zaopatrzyć się w zmywarkę dobrej jakości, to nie szczędź na nią gotówki. To może pomóc uniknąć Ci niepotrzebnych wydatków na późniejszych etapach użytkowania.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz