/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Niemiecka firma planuje budowę tartaku giganta na Słowacji

Autor: oprac. dja
Źródło: Ministerstwo Gospodarki Słowackiej Republiki
Data: 2021-08-18


Niemiecka firma Ziegler Group podpisała list intencyjny w sprawie inwestycji na Słowacji. Tartak o zdolności przerobu 1 mln m3 surowca rocznie wpłynie na poziom słowackiego eksportu drewna okrągłego.

Niemiecka firma tartaczna planuje budowę tartaku giganta na SłowacjiNiemiecka firma tartaczna planuje budowę tartaku giganta na SłowacjiFot. Ministerstwo Gospodarki Słowackiej Republiki

Ziegler Group podpisało memorandum ze słowackim ministerstwem gospodarki w sprawie inwestycji związanej z budową tartaku i zakładu przerobu drewna na terenie parku przemysłowego w Rymawskiej Sobocie (miasto na Słowacji, w kraju bańskobystrzyckim, ok. 50 km od granicy z Węgrami).

Ziegler chce przerabiać w nowym zakładzie ok. 1 mln m3 drewna rocznie. Inwestycja podzielona zostanie na etapy i rozpocznie się w 2022r. Uruchomienie produkcji planowane jest na 2023 rok. Gotowe produkty, w głównej mierze, kierowane mają być na rynek słowacki.

Zdaniem Richarda Sulíka, wicepremiera i ministra gospodarki w słowackim rządzie, inwestycja wpłynie na ograniczenie eksportu nieprzetworzonego surowca drzewnego oraz zmniejszy niedobory tarcicy występujące na krajowym rynku.

Łączna wartość inwestycji szacowana jest na 255 mln euro. Po jej zakończeniu, w nowej fabryce znajdzie zatrudnienie ok. 430 osób.

Ziegler Group to wywodzące się z Bawarii rodzinne przedsiębiorstwo, które od trzech pokoleń działa w branży przetwórstwa drewna. W ofercie grupy kapitałowej znajduje się tarcica konstrukcyjne, wyroby wytworzone z drewna przeznaczone dla budownictwa, drewno opakowaniowe, czy pellet. Firma działa również w zakresie budownictwa drewnianego oraz oferuje usługi związane z budową rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego. Grupa Ziegler rozwija się również segmencie transportu i logistyki, gastronomii i innych branżach.

Ziegler zatrudnia w Niemczech ok. 1700 osób i osiąga obroty rzędu 750 mln euro rocznie. Inwestycja na Słowacji będzie pierwszym zagranicznym zakładem produkcyjnym Ziegler Group.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz