/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Grzegorz Barycki nowym dyrektorem handlowym Velux

Velux Polska

Autor: oprac. red
Źródło: Velux Polska
Data: 2021-08-16


16. sierpnia br. stanowisko dyrektora handlowego w spółce Velux Polska objął Grzegorz Barycki, który od blisko 25 lat jest związany z branżą dachową oraz markami Braas oraz Icopal.

Grzegorz Barycki, nowy dyrektor handlowy Velux PolskaGrzegorz Barycki, nowy dyrektor handlowy Velux PolskaFot. Velux Polska

Grzegorz Barycki jest absolwentem wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Opolskiej, a także podyplomowych studiów nt. badań marketingowych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzania w Modelu Europejskim w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Jest menadżerem z ponad 15-letnim doświadczeniem, w swojej karierze zarządzał zespołami handlowymi, ale także marketingu oraz obsługi klienta. W Grupie Monier Braas zrobił spektakularną karierę od specjalisty ds. marketingu, po dyrektora tego działu, a następnie dyrektora handlowego, by finalnie objąć stanowisko prezesa zarządu. Od 2018 roku w spółce BMI Polska należącej do międzynarodowego koncernu dachowego pełnił funkcję dyrektora handlowego oraz członka zarządu i odpowiadał za sprzedaż dystrybucyjną oraz biuro obsługi klienta.

-Sprzedaż okien Velux na polskim rynku systematycznie rośnie i wierzę, że przyczynię się do zwiększenia tego tempa. Jednak krótkookresowo rynek stawia nieco inne wyzwania. W tym roku branża walczy o zachowanie ciągłości dostaw, zapewnienie dostępności produktów, co za tym idzie wymagana jest doskonała komunikacja z klientami biznesowymi, co do terminów dostaw i ustalonych warunków handlowych. Na początku mojej pracy będę koncertował się właśnie na tym obszarze. Zdobycie nowych klientów i nawiązanie nowych relacji handlowych to kolejne kroki, które zamierzam realizować w dłuższej perspektywie - mówi Grzegorz Barycki, nowy dyrektor handlowy Velux Polska.

-Jako Velux jesteśmy znani z innowacji i nowoczesnego podejścia do rynku. W naszej strategii stawiamy na dalszy dynamiczny rozwój i w przyszłości również zamierzamy pozytywnie zaskakiwać naszych partnerów nowymi rozwiązaniami. Dlatego niezmiernie cieszę się, że Grzegorz zdecydował się na dołączenie do naszej organizacji. Jego bogate i przekrojowe doświadczenie handlowe oraz marketingowe połączone ze znajomością branży z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju rynku i sprzedaży rozwiązań marki Velux w Polsce - komentuje Jacek Siwiński, prezes Velux Polska.

Grupa VELUX i jej spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce. Ich łączny poziom obrotów wynosi ponad 2 mld zł. Zatrudniają ponad 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA