/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Zmiana dyrektorów RDLP Lublin i Kraków

Lasy Państwowe

Autor: oprac. red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2021-08-04


Do odwołanego z końcem lipca dyrektora RDLP w Poznaniu dołączyli szefowie regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i Krakowie.

Paweł Szczygieł, nowym dyrektorem RDLP w KrakowiePaweł Szczygieł, nowym dyrektorem RDLP w KrakowieFot. Dariusz Wilczyński / Lasy Państwowe

27. lipca 2021r. p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica, odwołał Marka Kamolę ze stanowiska dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Z kolei 4. sierpnia odwołany został Jan Kosiorowski pełniący funkcję dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Marek Kamola funkcję dyrektora RDLP Lublin pełnił dwukrotnie (w latach 2006-2008 oraz 2019-2021) Nowym szefem RDLP Lublin został Zygmunt Byra, dotychczas pracownik Wydział Kontroli i Audytu Wewnętrznego w RDLP Krosno. Jedną z pierwszych decyzji nowego dyrektora było odwołanie zastępcy ds. ekonomicznych, Piotra Mroza. Na dzień publikacji artykułu stanowisko to jest nieobsadzone.

Jana Kosiorowskiego, który funkcję dyrektora krakowskiej dyrekcji również pełnił dwukrotnie (w latach 2007-2008 oraz 2015-2021) zastąpił Paweł Szczygieł. Nowy dyrektor RDLP Kraków jest absolwentem Technikum Leśnego w Starym Sączu (1994) oraz Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie (2001). Ukończył liczne kursy i szkolenia oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie (2004), wyceny nieruchomości na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (2008) oraz gospodarki łowieckiej i ochrony zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (2013).

Swoją karierę zawodową w Lasach Państwowych rozpoczął od stażu w Nadleśnictwie Stary Sącz (1994), gdzie następnie został zatrudniony na stanowisku podleśniczego i specjalisty Służby Leśnej. W latach 2005-2008 pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu w Technikum Leśnym i Policealnym Studium Leśnym w Starym Sączu. W 2007 roku został zatrudniony na stanowisku inspektora Lasów Państwowych w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. W latach 2007-2015 pełnił funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Stary Sącz. W 2015r. został powołany (przez J.Kosiorowskiego) na stanowisko zastępcy dyrektora ds. gospodarki leśnej RDLP w Krakowie, po czym po ok. pół roku ponownie zaczął pełnić funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Stary Sącz (2016-2021). W lutym tego roku został odwołany z tej funkcji. Ostatnio pracował jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Kołaczyce (RDLP Krosno).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz