/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Grupa Scm zainwestuje 100 mln euro w sektor B+R

Autor: oprac. red
Źródło: Scm Group
Data: 2021-08-03


Scm Group podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EIB) umowę o nową niezabezpieczoną linię kredytową w kwocie 50 mln euro. Pożyczka ta będzie stanowić 50% finansowania nowego projektu włoskiego producenta maszyn m.in. do obróbki drewna.

Grupa Scm zainwestuje 100 mln euro w sektor B+RGrupa Scm zainwestuje 100 mln euro w sektor B+RFot. D.Jabłoński

Grupa Scm planuje w latach 2021-2024 zainwestować 100 mln euro w badania i rozwój. -Innowacje i cyfryzacja są podstawą obecnego i przyszłego organicznego rozwoju naszej firmy - wyjaśnia Marco Mancini, dyrektor generalny Scm Group.

Kredyt uzyskany z Europejskiego Banku Inwestycyjnego przyczyni się do przyspieszenia już podjętych działań i wzmocnienie struktury finansowej firmy.

Celem planowanych przez Scm Group inwestycji jest rozwój produktów i usług w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne, które będą jeszcze bardziej efektywne, elastyczne i prostsze w obsłudze dla klienta końcowego. Nowe technologie mają umożliwiać prowadzenie procesów produkcyjnych zgodne z nowymi potrzebami jakie stawiają inteligentne rozwiązania Przemysłu 4.0 oraz w większym stopniu zachęcać do zrównoważonego wykorzystania zasobów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz