/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Grupa Scm zainwestuje 100 mln euro w sektor B+R

Autor: oprac. red
Źródło: Scm Group
Data: 2021-08-03


Scm Group podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EIB) umowę o nową niezabezpieczoną linię kredytową w kwocie 50 mln euro. Pożyczka ta będzie stanowić 50% finansowania nowego projektu włoskiego producenta maszyn m.in. do obróbki drewna.

Grupa Scm zainwestuje 100 mln euro w sektor B+RGrupa Scm zainwestuje 100 mln euro w sektor B+RFot. D.Jabłoński

Grupa Scm planuje w latach 2021-2024 zainwestować 100 mln euro w badania i rozwój. -Innowacje i cyfryzacja są podstawą obecnego i przyszłego organicznego rozwoju naszej firmy - wyjaśnia Marco Mancini, dyrektor generalny Scm Group.

Kredyt uzyskany z Europejskiego Banku Inwestycyjnego przyczyni się do przyspieszenia już podjętych działań i wzmocnienie struktury finansowej firmy.

Celem planowanych przez Scm Group inwestycji jest rozwój produktów i usług w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne, które będą jeszcze bardziej efektywne, elastyczne i prostsze w obsłudze dla klienta końcowego. Nowe technologie mają umożliwiać prowadzenie procesów produkcyjnych zgodne z nowymi potrzebami jakie stawiają inteligentne rozwiązania Przemysłu 4.0 oraz w większym stopniu zachęcać do zrównoważonego wykorzystania zasobów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA