/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli wybrała władze na kolejna kadencję

OIGPM

Autor: oprac. red
Źródło: OIGPM
Data: 2021-07-30


20. lipca 2021 roku w Mortęgach odbyło się uroczyste posiedzenie nowej rady Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, wybranej podczas walnego zgromadzenia zorganizowanego w dniu 22. czerwca 2021 roku. Członkowie OIGPM obdarzając zaufaniem dotychczasową Radę Izby, jednogłośnie wybrali wszystkich jej dotychczasowych członków na ponowną, pięcioletnia kadencję.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli wybrała władze na kolejna kadencjęOgólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli wybrała władze na kolejna kadencjęFot. OIGPM

W skład nowo wybranej Rady Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli weszli:

  • Jan Szynaka - Szynaka Meble, który funkcję prezesa OIGPM objął po raz trzeci.
  • prof. Ewa Ratajczak - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Drewna, wiceprezes OIGPM
  • Piotr Wójcik - Meble Wójcik, wiceprezes OIGPM
  • Wojciech Hoffmann - Gala Collezione, członek Rady OIGPM
  • Janusz Mikołajczyk - Fabryka Mebli Biurowych Mikomax, członek Rady OIGPM.

Doceniając ogromny wkład, osobiste zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie, rozpoznawalność i znaczącą pozycję w kraju i na świecie obecnego prezesa Jana Szynaka, członkowie Rady w jednomyślnym głosowaniu ponownie powierzyli mu pełnienie zaszczytnej funkcji prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

-Bardzo mnie cieszy pełne poparcie i ogromne zaufanie jakim po raz kolejny obdarzyli mnie członkowie Rady OIGPM. Mandat zaufania, jaki otrzymałem to ogromny zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność i wyzwanie. Trudny czas ostatnich miesięcy, w którym przyszło nam funkcjonować udowodnił, że polska branża meblowa, pomimo trudności potrafi się jednoczyć i przystosowywać do nowych wyzwań, budując silną przewagę konkurencyjną na międzynarodowych rynkach meblarskich. Podejmowane przez OIGPM wspólnie z przedsiębiorcami działania służące rozwojowi i promocji polskiej branży meblowej w kraju i na świecie jako jednego z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki, z ogromnym potencjałem inwestycyjnym okazały się skuteczne i w tym trudnym czasie niezwykle potrzebne. Dziś widzimy globalną potrzebę budowania świadomości polskiej branży meblowej jako marki rozpoznawalnej na międzynarodowych rynkach. Jako producenci mebli zrzeszeni w jednej organizacji mamy silne atuty i wiele cennych wartości, by wzmacniać pozycję krajowej branży meblowej na świecie. Dziś Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli nie jest tylko formalną instytucją, ale żywym organizmem, którego efektywne działania scalają polską branżę meblową i pozwalają jej wytyczać wspólne kierunki rozwoju. Dzięki współdziałaniu i konsekwencji udało nam się wzmocnić pozycję Izby, która dzisiaj wywiera realny wpływ na kształt rynku meblowego nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami. Głęboko wierzę, że szerokie kompetencje i bogate doświadczenie zawodowe posiadane przez nowo wybranych członków Rady OIGPM, pozwolą rozwiązywać aktualne problemy, aktywnie reprezentować interesy członków Izby oraz wzmocnią kluczowe obszary naszej działalności - powiedział Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Polska branża meblowa tak ważna dla rozwoju polskiej gospodarki jest dziś jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi krajowego przemysłu, stanowiąc 2,3% polskiego PKB, w którym zatrudnienie znajduje ponad 205 tys. osób. Będąc liderem proeksportowych gałęzi polskiego przemysłu, wysyła za granicę przeszło 90% własnej produkcji. Według danych Eurostatu, Polska jest dziś drugim eksporterem mebli na świecie, plasując się zaraz za Chinami. Ciągły rozwój, automatyzacja i robotyzacja produkcji sprawiają, że polskie meble są cenionym i uznawanym na światowych rynkach meblowych produktem.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA