/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Podsumowanie konferencji Autodesk Day 2021 Meble

Autor:
Źródło: Autodesk
Data: 2021-07-18


Niemal 200 uczestników wirtualnej konferencji "Autodesk Day 2021 | Meble" miało okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w projektowaniu mebli. Podczas konferencji poruszano takie kwestie jak projektowanie mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją, automatyzacja projektowania i wizualizacja projektów czy optymalizacja produkcji mebli. Prelegenci na przykładach pokazywali jak cyfryzacja może pomóc firmom z sektora meblowego osiągnąć cele biznesowe.

Podsumowanie konferencji Autodesk Day 2021 MeblePodsumowanie konferencji Autodesk Day 2021 MebleFot. Autodesk

Według badania "Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii", przeprowadzonego na zlecenie Inicjatywy Przyszłość Polskiego Przemysłu Autodesk, wdrażanie innowacji w przedsiębiorstwach przemysłowych postrzegane jest przede wszystkim jako sposób na wzrost efektywności i elastyczności produkcji (89,1%), możliwość zwiększenia konkurencyjności (87,7%), a także konieczność, by utrzymać dobrą pozycję na rynku (79,1%).

Potwierdzają to przedstawiciele branży meblarskiej. Wiedzą oni jak ważna jest digitalizacja firmy i wprowadzenie jej elementów do wszystkich etapów cyklu tworzenia - od projektu przez produkcję, wymianę danych aż po sprzedaż i marketing. Uczestnicy konferencji Autodesk DAY 2021 | Meble Projektowanie. Wzornictwo. Produkcja. mogli zobaczyć jak sprawne połączenie poszczególnych elementów cyfryzacji może wpłynąć na skrócenie cyklu sprzedaży a finalnie na jej wzrost i zadowolenie klientów.

27 doświadczonych prelegentów, 10 intensywnych sesji, 3 klientów - Black Red White, INEX i Sits - dzielących się swoim praktycznym doświadczeniem. Wszystkie te elementy spotkały się z uznaniem uczestników. Podczas konferencji odpowiadano na ich wnikliwe pytania, poruszano kwestie projektowania mebli przyszłości, optymalizacji produkcji mebli czy poddawano dogłębnej analizie nowoczesne konfiguratory.

-Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć platformę do wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli branży produkcji meblowej. Pokazanie na konkretnych przykładach jak dzięki digitalizacji możemy usprawnić procesy produkcyjne, co przekłada się na zwiększenie sukcesu biznesowego, było bardzo potrzebne i inspirujące dla uczestników - powiedziała Grażyna Kołodziejek, Country Marketing Manager z Autodesk.

Sesje podczas konferencji dotyczyły między innymi: projektowania mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją, Generative Design, automatyzacji projektowania, komunikacji przy projekcie i z klientami końcowymi czy wykorzystania takich rozwiązań jak Factory Design Utilities, Fusion 360, Inventor, PLM, czy PDM.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, materiały i nagrania z konferencji dostępne są pod adresem https://www.autodesk.pl/Meble2021


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz